Teisingai naudojamas širdies ritmo matuoklis - pulsometras gali padėti tinkamai treniruotis. Tai nėra vien tik skaičiai, kurie reiškia, kad širdžiai yra užkraunamas tam tikras krūvis. Išsiaiškinus skirtingas treniravimo zonas ir jas sekant, širdies ritmo matuokliu galima padidinti greitį, padailinti kūno formas ir pakelti fitneso lygį.
Norint gauti daugiausia naudos iš pulsometro, pirmiausia reikia išsiaiškinti, koks yra širdies ritmas ilsintis, ir koks yra iš karto po sunkios treniruotės. Žinant šiuos skaičius galima savo treniravimąsi suskirstyti į etapus, kurių kiekvienas gali padėti pagerinti tam tikrus rezultatus.
Siekiant sumažinti riebalų kiekį kūne treniruotėje turėtų būti orientuojamasi į tokį širdies ritmą, kuris yra maždaug 60 proc. maksimalaus ritmo. Pačios sunkiausios treniruotės, kurioms reikalinga 90 proc. maksimalaus širdies ritmo, yra skirtos pagerinti greitį ir pajėgumą. Siekiant didinti ištvermingumą, gerinti kvėpavimą ar tiesiog ruošiantis ilgiems takams ar lenktynėms, tinka treniruotės, kurių metu širdies ritmas yra tarp 70 ir 80 proc. maksimalaus širdies ritmo. Tokios treniruotės turi trukti bent 20 min siekiant gero rezultato.
Dviratininkams, kurie nori gerinti rezultatus įvairiose srityse, siūloma užsidėjus pulsometrą kaitalioti įvairius treniruočių tipus. Tačiau svarbu būti atsargiems – maksimalus tempas galimas tik kelioms minutėms, o pasiekus maksimalų širdies ritmą negalima ilgai išbūti nesulėtinus greičio (ilgiausiai galima tokioje būsenoje būti apie 5 minutes). Pasirinkus lėtesnį tempą, galima treniruotę pratęsti ir iki kelių valandų – ypač jei stengiamasi padidinti ištvermingumą. Tačiau jeigu treniruojamasi treniruokliu, tai gali virsti ganėtinai nuobodžia treniruote.
Kaitant tipus – tai yra, tai sulėtinus, tai pagreitinus tempą galima ne tik gerinti, bet ir greičiau pasiekti norimus rezultatus norimoje srityje. Pavyzdžiui, siekiant sumažinti riebalinį sluoksnį siūloma maišyti 60 proc. ir 90 proc. maksimalaus širdies ritmo reikalaujančius intensyvumus. Svarbu nuolat stebėti savijautą kitą dieną – per ilga intensyvi treniruotė gali daugiau pakenkti nei padėti.
Geri rezultatai reikalauja nuolatinių tinkamų treniruočių. Neturint asmeninio trenerio tai gali būti sunku padaryti, tačiau naudojantis širdies ritmo matuokliu - pulsometru kiekvienas gali geriau išsiaiškinti, kokių treniruočių kūnui reikia.