0zł

Kaip dviratį transformuoti į treniruoklį?

Dviratis skirtas pasivažinėjimui gatvėmis ir aktyviam laisvalaikiui gryname ore. Vis dėlto, retas žmogus mėgsta važinėtis prastomis oro sąlygomis - per lietų, esant dideliam vėjui ar žiemos metu. Ar tai reiškia, kad turite atsisakyti šio savo mėgstamo užsiėmimo ir sporto rūšies vien dėl aplinkybių, kurias lemia gamta? Atsakymas paprastas - ne.

Dviračio priedas, apie kurį retas yra girdėjęs

Visi žino apie įvairius treniruoklius, kurie yra stacionarūs ir imituoja dviračio mynimą. Nepaisant to, tokių treniruoklių kaina gali būti didelė ir jie užima nemažai erdvės. Vis dėlto, šiuo metu yra galimybė paprastą dviratį paversti treniruokliu kada tik panorėsite - tam yra skirti treniruokliai dviračiui.

Treniruoklio dviračiui dėka galima minti dviratį jam stovint vietoje. Dėl šios priežasties profesionalūs sportininkai juos dažnai naudoja apšilimui prieš rungtynes ar treniruotei, kai oro sąlygos yra nepalankios.

Privalumai

Treniruokliai dviračiams gali padėti greitai ir lengvai sukurti prietaisą, skirtą Jūsų mankštai bei sportui. Naudodamiesi tokiu treniruokliu, galėsite užsiimti ir mėgstama veikla (pvz. televizoriaus žiūrėjimas) nerizikuodami nukristi bei susižeisti.

Pasirinkus tinkamą treniruoklį dviračiui, galima išbandyti įvairias važiavimo sąlygas (nuo kalnuotų vietovių iki plento sąlygų), o tai itin didelis privalumas lyginant su sporto salėse randamais stacionariais treniruokliais, imituojančiais važiavimą dviračiu.

Dažnai šie dviračio priedai turi ir sensorius, kurie skirti įvairiems duomenims matuoti. Pavyzdžiui, galima matuoti greitį, jėgą ar net pulsą. Dėl šių priežasčių galima nuspręsti dėl kiekvienos treniruotės intensyvumo ir stebėti kintančius savo rezultatus.

Rūšys

Žinoma, treniruoklių dviračiams rūšių yra nemažai. Šie treniruokliai skirstomi pagal tai, kokį pasipriešinimą gali sukurti.

Treniruoklius dviračiams galima skirstyti:

  • magnetiniai - pasižymi tyliu naudojimu, tačiau dažniausiai tarnauja neilgai ir linkę greitai sulūžti;
  • skysčio pagrindu - veikia magnetinio treniruoklio pagrindu, o pasipriešinimą sukuria kameros, kurios pripildytos skysčio. Pasipriešinimas - itin stiprus;
  • išcentrinio tipo - veikia itin tyliai, dažniausiai galima reguliuoti pasipriešinimo stiprumą;
  • vėjo - pasipriešinimas didėja atsižvelgiant į dviratininko mynimo greitį. Kelia nemažą triukšmą, tačiau sukuria jausmą, lyg būtų iš tiesų važiuojama keliu;
  • virtualios tikrovės - treniruoklis, kuriame pilna įvairių sensorių, gali jungtis prie interneto. Dviratininkas patenka į virtualų pasaulį, kur pasipriešinimas nuolat kinta. Vis dėlto, tokie treniruokliai yra gan brangūs ir reikalauja atskiro monitoriaus ir kompiuterio su itin geromis grafikos specifikacijomis;
  • taikomojo tipo - naudingas tuo, kad išgaunama elektros energija, kurią galima panaudoti tam tikriems prietaisams.

Treniruokliai dviračiams - kai kuriems galbūt naujiena. Jie gali būti naudojami ne tik profesionalų, bet ir asmenų, kurie tiesiog mėgsta pasivažinėjimus dviračiu ir tai yra jų mėgstama sporto rūšis. Jais prekiauja ne viena dviračių parduotuvė (pvz. http://www.bikko.lt/treniruokliai-dviraciui/), tad, jei nusprendėte įsigyti tokį treniruoklį savo reikmėms, nesunkiai galite tai padaryti jau šiandien.

Pasidalinkite