Lietuvoje dviratis dažniau yra laikomas aktyvaus laisvalaikio leidimo, o ne transporto priemone,
tačiau pastebima tendencija, kad dviratininkai tampa aktyvesni, bendruomeniškesni ir gatvėse užima
vis svarbesnę vietą. Žinoma, oro sąlygos, kelių kokybė ir dviračių takai mūsų šalyje tikrai nėra
patys dėkingiausi faktoriai, kalbant apie kasdienį dviračio naudojimą, tačiau pamėginkime išsiaiškinti
priežastis, dėl kurių verta sėsti ant šios dviratės transporto priemonės.
Visų pirma, dviratis – tai daug investicijų nereikalaujanti transporto priemonė. Gerą, patvarų ir netgi madingą dviratį galite įsigyti ne tik standartinėse dviračių parduotuvėse, tačiau ir tikėtina geriausias kainas ir platų asortimentą siūlančioje mūsų internetinėje dviračių parduotuvėje. Žinoma, dviratį išsirinkti bus paprasčiau tada, jei žinosite, kokiu tikslu ir kur bei kaip dažnai jį naudosite – gal tai bus jūsų pagrindinis pagalbininkas keliaujant į darbą arba savaitgalio, vakarinių pasivėžinimų po miesto centrą ar parką priemonė, gal „darbinis arkliukas“ kelionėse ir žygiuose, o gal jūs planuojate su juo sportuoti, dalyvauti vis dažniau ir kokybiškiau rengiamose dviračių varžybose? Jei dviračiu važinėsite daug ir dažnai mieste (pvz., keliaujant į darbą), rinkitės pusiau miesto ar turistinio tipo dviratį siauresnėmis ir negrubiomis padangomis, kuris nebijos prastesnio kelio, o asfaltu riedės lengvai ir maloniai. Jei dviratis jums reikalingas važinėtis mieste, tačiau tikrai bus nevengiama smagių pasivėžinimų miško ir parko takeliais – peržvelkite hibridinius dviračius, kurių paskirtis labai universali, rėmo geometrija sportiškesnė, o padangų protektorius pritaikytas įvairioms dangoms. Sportui, važinėjimui daugiausiai miško keliais ar bekele rinkitės kalnų tipo dviračius, kurie pritaikyti aktyviam važinėjimui, turi plačias prasto pravažumo keliams pritaikytas padangas. Dabar jie būna nebe tik 26“ dydžio ratais, bet ir 27.5“ ir 29“.
Platesnę informaciją apie dviračių tipus ir jų specifiką galite rasti čia
Dviratis ne tik nebrangi transporto priemonė – ji, kitaip nei kiti transporto būdai (na nebent mėginimas vytis nuvažiuojantį autobusą), verčia mus judėti, krutėti ir stiprinti kūną bei organizmą. Vos trys valandos per savaitę minant dviratį ir jūs jau perpus sumažinate širdies ir kraujagyslių ligų riziką, todėl persėsti ant dviračio balnelio bent kartą į savaitę yra vos ne būtina! Ką jau kalbėti apie deginamas kalorijas, tačiau, kad ir kaip sunku būtų patikėti, statistiškai palyginus visas transporto priemones, dviratis vienam kilometrui vidutiniškai pareikalauja 25 kalorijų, o automobilis net 1500 kalorijų. Net ėjimas reikalauja tris kart didesnio kalorijų kiekio, nei kelionė dviračiu, todėl ši dviratė transporto priemonė yra laikoma pačiu efektyviausiu keliavimo būdu.
Dviračius renkasi ne tik taupantys ir sveiką gyvenimo būdą propaguojantys žmonės – dviračiai taip pat yra žalias pasirinkimas. Ar žinote, kad ant dviračių persėdęs vairuotojas per metus anglies monoksido išleidimą į aplinką sumažina net penkiais kilogramais? O ką kalbėti apie užkimštą miesto centrą – juk į vieno automobilio vietą galima sutalpinti iki dvidešimties dviračių. Žinoma, didžiausiu galvos skausmu dviračių mylėtojams yra ne prastas oras ar nepakantūs vairuotojai. Lietuvoje ir visame pasaulyje klesti dviračius vagiantys ilgapirščiai, kuriems nebaisios jokios spynos, todėl nedvejodami rinkitės brangesnius ir kokybiškus užraktus, kurių bent jau nepavyktų įveikti per keliasdešimt sekundžių.
Taigi, jei vis dar neturite dviračio, tačiau svarstote, ar vertėtų investuoti į šią transporto/laisvalaikio/sporto priemonę – dabar pats laikas. Bikko.lt nepriklausomai nuo to, ruduo tai ar žiema – štilis dviračių rinkoje, visą sezoną turi puikių ir išskirtinių bei tikėtina geriausių pasiūlymų įvairių tipų ir gamintojų dviračiams. Svarbiausia nepamiršti, kad dviratis tai ne tik priemonė, kuria nukaksite iš taško a į tašką b – daugeliui tai gyvenimo būdas ir stilius, tad būkite atsargūs – galite tapti priklausomais!