0zł
1

Kaip pasiruošti plentinių dviračių lenktynėms?

Kai kurie važinėjasi dviračiais norėdami gerai praleisti laisvalaikį, o kai kurie stengiasi taip tapti profesionaliais lenktynininkais. Jeigu Jūs pradėjote važinėti plentiniais dviračiais, norite pradėti profesionaliai treniruotis, tuomet šis įrašas kaip tik Jums.

Lenktynėse dalyvaujantiems dviratininkams labai svarbi yra ne tik jėga, bet ir ištvermė. Lenktynių metu ant dviračio teks praleisti mažiausiai kelias valandas be pertraukos. Todėl treniruojantis neužtenka vien tik važinėti dviračiu, reikia ir visuomet kūnui palaikyti tokį patį tempą, intensyvumą. Treniruojantis, vienas pasivažinėjimas turėtų trukti kelias valandas, o širdies ritmas turėtų nuolat būti tarp 60 ir 80 proc. maksimalaus pajėgumo. Žinoma, treniruotės metu galite kelias minutes važiuoti maksimaliu pajėgumu, tačiau to nereiktų daryti visą laiką. Bent vieną savaitės dieną turėtumėte skirti poilsiui, kuomet apie dviratį net negalvotumėte.

Plentinių dviračių lenktynės skirstomos pagal kiekvieno įgūdžius ir paprastai būna kelių tipų:

  • Vienos dienos važiavimas. Šiame tipe gali reikėti nuvažiuoti ir iki 200 km. Tai ganėtinai stipriai žmogaus ištvermę tikrinančios lenktynės, į kurias geriausia leisti jau tik patyrusiems.

  • Greičiausias važiavimas. Paprastai vyksta specialiuose stadionuose. Tikrinama arba mažiausias laikas, arba suteikiamas tam tikro laiko limitas per kurį dviratininkai turi baigti lenktynes.

  • Etapų lenktynės. Susideda iš skirtingų etapų, kuriuos reikia nuvažiuoti. Tai yra skirtingų tipų lenktynės sujungtos į vieną renginį.

  • Ultra maratonas - tai yra labai ilgos lenktynės, kurių metų visuomet skaičiuojamas laikas. Paprastai trunka kelias dienas, kurių metų dviratininkai gali pasidaryti pertraukas savo nuožiūra.

Kadangi lenktyniaujant būsite ne vienintelis dviratininkas, reiktų išmokti taisyklingai važiuoti grupėje. Jei niekad nesate važiavę grupėje, pirmą kartą stenkitės važiuoti iš paskos, pajausti, kaip juda viena grupė. Taip važiuojant yra dar svarbiau važiuoti itin atsargiai, kad neužkliudytumėte kito dviratininko rato. Suraskite žmonių, kurie jau ne kartą dalyvavo lenktynėse ir gali patarti ne tik kokius manevrus reiktų išmokti, bet ir kokią įrangą reiktų nusipirkti siekiant geriausių rezultatų.

Geriausiai išmoko praktika, todėl pasistenkite dalyvauti įvairiose didelėse ir mažose lenktynėse. Jei negalite dalyvauti, tuomet bent stebėkite, kaip juda visi dviratininkai. Galiausiai, nebijokite pralaimėti. Kiekvienos lenktynės – tai galimybė pagerinti savo įgūdžius, išmokti geriau manevruoti kelyje.

Pasidalinkite