0zł

Geriausios plentinių dviračių padangos

Šiomis dienomis galima rasti gana didelį plentinių padangų pasirinkimą. Todėl nenuostabu, kad žmonėms, tik pradėjusems važinėti su plentiniu, ar pažengusiems ieškant naujų padangų, visi variantai gali susipainioti.

Svarbiausias plentinių padangų bruožas – jų lengvumas, nes kuo jos lengvesnės, tuo greičiau bus įgaunamas pagreitis. Padangoms reikalingas ir geras sukibimas - jos turėtų gerai sukibti net kai kelias šlapias. Joms neturėtų kenkti ir keli akmenukai, nes padangos turėtų būti pakankamai tvirtos, kad jų nepradurtų. Todėl jos turėtų būti storesnės - tokios lengviau važiuoja netgi ne itin lygiais keliais. Ne taip kaip motocikle, plentinio dviračio padangoms nereikia raštų, kurie nukreiptų vandenį.

Yra trys pagrindiniai plentinių dviračių padangų tipai.

Kniedinės (angl. Clincher)

Tai yra pats populiariausias plentinių padangų tipas. Todėl jei kalbant apie plentinį dviratį neminima, kokia yra padanga, dažniausiai tai yra Kniedinė - Clincher. Šios padangos turi vidines kameras, kuriose laikomas oras, jos gali būti sulankstomos ar nesulankstomos (šios būna pigesnės už sulankstomas, tačiau yra sunkesnės, nes kraštai pagaminti iš plieninės vielos). Paprastai pradedantieji ir jau pažengę renkasi Schwalbe One ar Conti GP4000S 23C, nes jos gerai išlaiko spaudimą.

Kamerinės

Kamerinės padangos dažniau yra klijuojamos ant ratlankio, todėl jų taisymas yra sunkesnis nei Clincher padangų. Šios padangos yra dažniausiai sutinkamos tik lenktynėse, nes pradedantiesiems sunku jas užmontuoti bei taisyti. Todėl mėgėjų lenktynėse dažnesnės kniedinės nei kamerinės padangos. Iš šių padangų dažniausiai renkamosi yra Continental Competition. Šios padangos nėra lankstomos, labiau tinka ir tiems, kurie nori profesionaliai lenktyniauti.

Bekamerinė

Tokio tipo padangos jau baigia išnykti iš plentinių dviračių dėl sudėtingo primontavimo. Tokios padangos nesilanksto. Jos pripučiamos be kameros, todėl joms reikalingas specialus ratlankis, prie kurio yra priklijuojamos. Tokios padangos turi hermetišką kniedinę sistemą ir neturi kamerų. Oras sulaikomas padangą tvirtinant prie ratlankio juostele, kuri dažniausiai būna guminė. Geriausias tokių padangų pasirinkimas būtų Schwalbe One Pro bekamerė – tai pagerintas Schwalbe One Pro variantas, kuris lengviau pritaisomas nei kitos bekamerinės padangos. Kad galutinai prisitaikytų prie dviračio, jomis reikia nuvažiuoti bent 30km.

Taigi geriausios plentinių padangos priklauso nuo turimų poreikių. Jei ruošiatės būti lenktynininkas, Jums labiau tiktų kamerinės padangos, tokios kaip Contitental Competition. Tačiau jei norite tiesiog važinėti plentiniais dviračiais, geriausias pasirinkimas Jums – Clincher padangos.

Pasidalinkite