0zł

Tuščia padanga: ką daryti?

Situacija, kai dviračio padanga staiga ima tuštėti, tikrai nėra labai reta. Dėl šios nelaimės gali nukentėti ir pats keliautojas, ir dviratis. Vis dėlto, tokiam įvykiui galima pasiruošti visai nesunkiai. Pasirūpinkite atsarginėmis priemonėmis, specaliais įrankiais ir pasinaudokite keliais žemiau išvardytais patarimais.

Padangos pakeitimui meistrai nebūtini

Manote, kad pakiurusią dviračio padangą ar kamerą gali pakeisti tik remonto meistras? Galime pradžiuginti: šią užduotį galima įveikti tikrai lengvai. Jei pastebėjote, kad kuris nors ratas rieda nebe taip stabiliai, nedelskite ir imkitės padangų bei kameros apžiūros.

Pirmiausia įsitikinkite, ar turite visus reikiamus įrankius. Dviračių prekių parduotuvėje galima įsigyti specialių padangos keitimo rinkinių. Jie sukomplektuoti iš specifinių įrankių ir atsarginių detalių. Visuomet verta su savimi turėti pompą. Net jei ruošiamasi į trumpą kelionę, turėkite bent vieną atsarginę kamerą. Ji užima nedaug vietos, tad toks atsargumas neturi jokių trūkumų.

Nepriklausomai nuo to, ar pažeista padanga, ar kamera, nuimkite dviračio ratą. Tam reikia nustatyti žemiausią bėgį ir atkabinti stabdžius. Nepamirškite išleisti pasilikusio oro – priklausomai nuo tipo, atsukite, suspauskite arba ištraukite ventilį. Tuomet užkiškite specialią mentelę tarp ratlankio ir padangos. Palengva, kišdami mentelę palei ratlankio kraštą, nuimkite padangą ir kamerą. Apžiūrėkite jas.

Jei ant kameros radote įtrūkimą, užklijuokite jį gumos lopu arba užtepkite greitai džiūstančiais klijais. Pasistenkite, kad klijų patektų ir į patį plyšelį. Sutaisytą arba naują kamerą įkiškite atgal į ratlankį po to, kai uždėsite didžiąją dalį sveikos padangos. Įsitikinkite, kad padanga įdėta sandariai, ant ventilio užmaukite pompą ir pripūskite kamerą oro. Štai ir viskas - galite drąsiai keliauti toliau.

Kaip išvengti problemos?

Nuoseklus domėjimasis dviračio būkle ir atsargus važiavimas gali padėti išvengti rūpesčių dėl saugumo. Tokiais būdais taip pat galite sumažinti dviračio priežiūros išlaidas. Ratus verta apžiūrėti kaskart prieš ir po kelionės. Jei įtariate, kad kameroje nepakankamai oro, nepalikite šios problemos kitam kartui.

Kad ir kur važiuotumėte, venkite kelyje pasitaikančių aštriabriaunių objektų. Jei pastebėjote tik padangos, bet ne kameros įtrūkimą, smarkiai jaudintis nevertėtų. Tačiau visuomet pašalinkite į padangą įstrigusias stiklo šukes, vinis, aštrius žvyro akmenukus. Tai padės išvengti ne tik galimo kameros prakiurimo ateityje, bet ir pakartotinio pažeidimo.

Žinoma, svarbi ne tik kruopšti priežiūra, atsargumas. Išvengti problemos padeda kokybiškos, kelio sąlygas atitinkančios padangos. Prie jų pridėjus patikimą įrankių, lopymo medžiagų komplektą bei atsarginę kamerą neturėtų būti baisūs jokie kelio vingiai.

Pasidalinkite