0zł

Svarbiausi veiksniai norint važiuoti greitai

Vienas iš svarbiausių dalykų dviračių lenktynėse – važiuoti itin greitai. Nors kai kuriems atrodo, kad greičio suteikia spartus mynimas, visgi, į aukštus rezultatus galima pretenduoti tik atsižvelgus į daugiau veiksnių.

Tinkamai surinktas dviratis

Turimos dviračio dalys turi įtakos ne tik jūsų pojūčiams (ar bus patogu važiuoti), bet ir galimybei vystyti greitį. Kuo patogesnį balnelį įsigysite, tuo daugiau laiko galėsite praleisti ant savo dviračio, tad ir laiko greičio treniruotėms galėsite skirti daugiau.

(Apie balnelius jau esame pasakoję, tad galite tai skaityti šiame įraše).

Aerodinaminis dviratis bus ne tik lengvesnis, bet ir turės greičiui optimizuotas dalis. Tai reiškia, kad Jums reikės: • patobulintos pavarų sistemos (pavyzdžiui, turinti didesnes žvaigždes priekiniame bloke ir itin mažas galiniame bloke); • tinkamai suveržtų ratų įvorių konusų; • vairą, ant kurio galima pasiremti pasilenkus (su drop‘ais).

Nepamirškite tinkamai pripūsti savo padangų: gerai parinktas slėgis padės dviračiui riedėti sklandžiau, tad galėsite išvystyti norimą greitį. Taip pat pasirūpinkite, kad visos veržlės būtų priveržtos, o reikiamos dalys suteptos.

Planas

Kokiu greičiu norite važiuoti? Jums reikia nusistatyti tikslą – tiesiog važiuoti greičiau neužtenka. Todėl jums prireiks ir matavimo priemonės – tai gali būti dviračio kompiuteris, kuriuo galėsite sekti, kokį didžiausią greitį pasiekia dviratis, matyti mynimo ritmą. Taip galėsite pamatuoti, kiek įdedate pastangų ir ar jos atsiperka, o vėliau ir sekti savo progresą pagal planą.

Savo treniruotėms galite naudoti ir pulsometrą, kuris parodys širdies apkrovą mynimo metu. Norėdami pasiekti norimą greitį treniruočių tikrai reikės daug. Patariama kiekvienos treniruotės metu bandyti pagerinti savo mynimo ritmą.

Taigi, pirmiausia, ką turite padaryti įsigiję dviračio kompiuterį, yra pamatuoti savo didžiausią ir vidutinį greitį, mynimo ritmą. Tačiau, kaip žinoti, ar jūsų vidutinis greitis geras, ar dar per mažas? Patariama palyginti savo rezultatus su draugais arba susieti juos su dviratininkų socialiniais tinklais, pavyzdžiui, naudojantis Strava. Tuomet galite nusistatyti savo tikslą, kokio greičio sieksite. Turėdami aiškų planą, sukaupkite kantrybę ir jėgas ir treniruokitės. Važiavimų metu stebėkite savo rezultatus.

Dėl galimybės palyginti savo greitį, rekomenduojame treniruotis su kitais dviratininkais – galėsite geriau sekti savo progresą.

Manevravimas

Norint važiuoti greitai, reikia išmokti mažiau stabdyti. Kaip dviratis turi būti valdomas tinkamai stabdant, galite skaityti mūsų ankstesniame įraše. Apibendrinus, turite žinoti, kada paspausti pedalus, kad per daug neprarastumėte pagreičio, kad galėtumėte saugiai, bet greitai įveikti posūkius.

Nors stengiantis važiuoti greitai visi prisimena, kad reikia pritraukti alkūnes prie kūno, deja, pamirštama apie tinkamą pėdų padėtį. Ant pedalų pastatytos pėdos su kulkšnimis turi sudaryti 90 laipsnių kampus. Jei sudaromas mažesnis arba didesnis kampas, pėdos įsitempia ir dviratininkui sunku pasiekti norimas apsukas.

Atsipalaiduokite

Treniruotės svarbios, tačiau būtina pasirūpinti ir kūno atsipalaidavimu. Intensyviai pavažiavę dviračiu, pratempkite raumenis, grįžę namo pamasažuokite kojas, pagulėkite karštoje vonioje. Taip darant po treniruočių mažiau skaudės raumenis, galėsite ir toliau intensyviai treniruotis. Kitu atveju, turėtumėte daryti ilgesnes pertraukas tarp treniruočių.

Čia išvardyti patarimai tinka besitreniruojantiems individualiai, tačiau, jei ketinate dalyvauti rimtose lenktynėse, geriau pasitarkite su profesionaliu treneriu, kuris sudarys asmeninį treniruočių planą.

Pasidalinkite