0zł

Kaip važiuoti greičiau dedant mažiau pastangų?

Daugumai dviratininkų greičio išvystymas, išlaikant manevringumą, yra sunkiai įgyjamas įgūdis. Tai svarbu ne tik lenktynininkams, bet ir mėgėjams, kurie ieško iššūkių bei nori išmokti važiuoti profesionaliai. Todėl daug dviratininkų ieško būdų, kaip jie galėtų važiuoti greičiau ir tuo pat metu geriau valdyti savo kūną ir dviratį.

Didžiausias greičio pasipriešinimas kyla dėl oro. Važiuojant atsiranda oro pasipriešinimas, kuris stumia dviratininką atgal. Šis efektas dar stipresnis, jei važiuojama prieš vėją. Siekiant šį efektą pakeisti, pirmiausia reikėtų pakeisti savo įprastą važiavimo pozą. Dviratininkams, siekiantiems greičio, patariama sulenkti ir kuo arčiau prie kūno pritraukti alkūnes. Taip pat rekomenduojama pasilenkti arčiau vairo – kuo mažiau kūno yra ištiesta, tuo mažesnis oro pasipriešinimas yra sukuriamas, ir galima pasiekti didesnį greitį. Iš pradžių važiuoti tokia poza gali būti kiek sunku, nes reikės priprasti, tačiau laikinus nepatogumus atpirks pasiekti greičio rezultatai.

Tam tikros dviračio dalys taip pat prisideda prie greičio vystymo. Rinkitės kuo aerodinamiškesnį dviratį, t.y., lengvą, su siauromis padangomis. Šį apibūdinimą puikiai atitinka plentiniai dviračiai, kuriuos dažnas renkasi dėl jų greičio galimybių. Turint kito tipo dviračius (kalnų, miesto), išvystyti tokį patį greitį kaip plentiniu bus sunkiau vien dėl platesnių padangų ir didesnio svorio. Vis dėlto, jei turite kitokį dviratį, vis tiek galite bent šiek tiek padidinti aerodinamiją: nuimkite visas nereikalingas dalis, optimaliai pripūskite dviračio padangas. Dar geresnių rezultatų gali padėti ir apranga – ji turėtų būti prigludusi prie kūno, kad oro pasipriešinimas būtų kuo mažesnis.

Didelis greitis, kaip ir manevringumas, yra išmokstamas įgūdis. Kiekvieną kartą išvažiavę pasivažinėti, pabandykite tam tikrą treniruotės intervalą važiuoti didesniu, nei įprasta, greičiu. Pasitreniravę, vėl grįžkite prie įprasto greičio. Stengdamiesi pasiekti didesnį greitį, pasistenkite kvėpuoti giliau. Kvėpuojant negiliai, organizmas susikoncentruoja ties deguonies gavimu, todėl negali jo perduoti kojų raumenims. Besitreniruodami, atkreipkite dėmesį ir į savo manevringumą. Stenkitės išnaudoti kiekvieną greičio sekundę: pavyzdžiui, prieš posūkius pristabdykite tiek, kad galėtumėte saugiai įvažiuoti ir išvažiuoti iš posūkio nepraradę per daug greičio.

Nuolatos stengdamiesi, per kiekvieną treniruotę galėsite po truputį vis didinti greitį. Vis mėgindami važiuoti tinkama poza, atkreipdami dėmesį į savo manevrus, ilgainiui išmoksite išvystyti atitinkamą greitį ir pasiekti trokštamų rezultatų.

Pasidalinkite