Vienas mėgstamiausių kalnų dviratininkų užsiėmimų yra kuo greičiau ir profesionaliau nusileisti nuo kalvų. Dėl šios priežasties netgi netgi sukurta atskira dviračių rūšis, skirta būtent tokiems nusileidimams. Tokie dviračiai yra su platesnėmis padangomis, tvirtesniu rėmu ir turi labai stiprią amortizaciją dviračio priekyje. Dviratis gana sunkus – gali sverti iki 23 kg. Vis dėlto, vien tai, kad turite šį dviratį, dar negali užtikrinti, jog puikiai nusileisite nuo šlaito. Tikram profesionalumui reikalingos tam tikros taktikos.
Visų pirma, prieš leidžiantis žemyn nuokalne, patariama patiems patikrinti visą maršrutą. Galite tai padaryti naudodamiesi reljefiniu žemėlapiu, bet pravarčiau jį tiesiog praeiti. Taip galėsite pastebėti visas būsimas kliūtis, įsiminti, kuriose vietose pravarčiau šiek tiek pasukti vairą, stabdyti. Šis specialus pasiruošimas leis išvengti nereikalingų traumų.
Nusileidimas daugiausia priklauso nuo to, kaip Jūs mokėsite išvengti atsiradusių kliūčių priešakyje. Tai galite padaryti keliais būdais – manevruodami aplink arba stabdydami. Jei ruošiatės stabdyti, darykite tai tik prieš posūkį, o ne paties posūkio viduryje. Tai ne tik leis išlaikyti manevringumą, bet ir išnaudoti visą energiją. Manevruojant stačiu šlaitu, svarbu visuomet žiūrėti į priekį ir nesidairyti atgal – taip jūs galėsite pastebėti artėjančias kliūtis, greičiau rasti tinkamus sprendimus jų išvengti ir išlaikyti pagreitį.
Kadangi važiuojant neišvengiamai pasitaikys ne viena kliūtis, pasistenkite atpalaiduoti savo viršutinę kūno pusę – taip mažiau jausis kelio perduodami smūgiai ir galėsite koncentruotis į greitį bei manevrus. Stabdykite visuomet naudodami abu – galinius ir priekinius – stabdžius, nes tai leis kontroliuoti greitį, o ne visiškai sustabdyti transporto priemonę.
Norint išlaikyti stabilumą, jūsų svorio centras turėtų būti kuo žemiau, todėl visuomet laikykite savo svorio centrą ant balnelio ir nepasikelkite net posūkių metu. Nenustokite minti dviračio net jam jau įsibėgėjus. Nustojus minti dviratį, ne tik sumažės širdies ritmas, bet ir sustings visas kūnas, o tai padidina susižalojimų ir traumų tikimybę.
Prisiminkite, kad kuo daugiau praktikuositės, tuo greičiau šis užsiėmimas taps lengvesnis. Pasistenkite nurimti, išlikite dėmesingas keliui, tačiau neleiskite sau per daug nerimauti – dėl to raumenys gali susitraukti ir jums bus sunkiau atsipalaiduoti. Pradėkite nuo vienos nuokalnės – ją įvaldę rinkitės kitą, sudėtingesnę ir po truputį galėsite nusileisti jau nuo bet kokio šlaito.