0zł
1

Kaip pasirinkti dviračio tepalus?

Net kelis metus naudojamas dviratis išlaiko savo pirminę išvaizdą ir veikia sklandžiai, jei pasirenkami atitinkami tepalai. Dažną pradedantį dviratininką nustebina, kad dviračio neužtenka tik nuvalyti ar pripūsti padangas. Jo funkcijų išsaugojimui ilgus metus reikia tepalų, kuriais sutepamos svarbiausios dviračio dalys. Tad, kaip pasirinkti šiuos tepalus?

Didelis tepalų pasirinkimas

Tepalai gali būti skirstomi į:

1. tirštus, 2. skystus, 3. tinkančius visais metų laikais.

Dviratininkams patariama rinktis vis kitus tepalus skirtingiems sezonams, užuot naudojus vienus, skirtus visiems metų laikams. Taip galima užtikrinti, kad visos dviračio dalys veiks patikimai.

Tepalai taip pat gali būti skirstomi pagal panaudotas medžiagas: 1. Atskiriantys nešvarumus. Šių tepalų bazinė medžiaga yra vaškas, kuris tolygiai padengia paviršius ir neleidžia prie jų prilipti nešvarumams. Tačiau, jei šio tepalo yra per daug, dalys juda sunkiau. 2. Tefloniniai tepalai sumažina trintį, todėl švaistiklius galite sukti naudodami mažiau energijos. 3. Ekologiški tepalai turi mažiau teigiamų savybių, tačiau jie greičiau suyra ir nekenkia gamtai.

Dažniausiai pasirenkami teflono turintys tepalai. Šie lašinami ant stabdžių, grandinės, perjungiklių.

Tepalų sezoniškumas

Paprastai rudens, žiemos bei pavasario metu naudojami tirštesni tepalai, kurių taip lengvai nenuplauna lietus, sniegas. Deja, šio tipo tepalų nepatartina naudoti dulkėtose ar smėlingose vietose, kadangi dulkės ir nešvarumai prie dviračio prikimba greičiau. Tai veikia grandinę, kuri ilgainiui ims judėti prasčiau. Naudojant šį tepalą reikalingas ir dažnesnis grandinės valymas. Taip pat jis gali būti naudojamas ir troselių sutepimui – taip išvengiama korozijos.

Vasarą naudojami skystesni tepalai, gaminami vaško pagrindu. Juos užtepus reikia palaukti, kol jie išdžius (3–4 valandos), o paviršius pasidengs atitinkamu sluoksniu. Dviračio paviršių padengus skystesniu tepalu, prie jo nelips nešvarumai, mechanizmų neveiks korozija, todėl jį galima naudoti dulkėtose vietovėse.

Renkantis tepalą, turėkite omenyje: 1. Jei dažnai važiuojate bekele (šlapiomis sąlygomis) Jums labiau tiktų tirštesnis tepalas, kuris taip lengvai nenusiplauna nuo grandinės. 2. Jei važiuojate tik mieste, Jums užteks skystesnio tepalo. 3. Vidutinio tirštumo tepalai tepami ant stebulių, metalinių dalių, kurios paprastai nejuda. 4. Kai kuriais atvejais dar naudojama karbono pasta, kuri sumažina slydimą, sukuria geresnį sukibimą. Paprastai ji naudojama karboninėms dviračio dalims. Pavyzdžiui, labai tinka tepant sėdynės iškyšą su balneliu ar užveržimo žiedu.

Nauji dviračiai jau būna padengti kokybišku tepalu, todėl jo nuvalyti – nerekomenduojama. Jį pašalinti galima tik tada, kai prireikia valyti grandinę. Gamyklinio tepalo turėtų užtekti bent keliems šimtams kilometrų.

Pasidalinkite