0zł
1

Dažniausiai keičiamos dviračių dalys

Ilgai turėdami tą patį dviratį, kad ir kaip atsakingai jį prižiūrite, kartais prireikia tam tikrą dalį taisyti arba pakeisti nauja. Kai kurioms detalėms netgi suteikiamos naudojimo rekomendacijos, kiek laiko jos tarnaus. Žinant tai, galima iš anksto pasiruošti dviračio atnaujinimui. Užtikrinę sklandžiai veikiančias dviračio detales, garantuosite savo saugumą ir paties dviračio ilgaamžiškumą.

Grandinė

Šiuo metu gaminamų dviračių grandinės (priklausomai nuo važiavimo, priežiūros sąlygų, gamintojo) gali išsilaikyti tos pačios kokybės nuvažiavus maždaug 2414 – 4023 km atstumą. Grandinės nusidėvėjimas tikrinamas specialiu įrankiu, kuris parodo, ar ji neišilgėjo iki netinkamo naudoti ilgio. Tam, kad grandinė nenusidėvėtų pirma laiko, turite naudoti specialius, grandinei pritaikytus tepalus, nuriebalintoją, neleisti kauptis purvui.

Galinis žvaigždžių blokas

Net ir tinkamai prižiūrint dviratį, ilgainiui besidėvinti grandinė neigiamai paveikia ir galinį žvaigždžių bloką. Paprastai galinio žvaigždžių bloko keitimas rekomenduojamas keičiant antrą ar trečią grandinę. Žvaigždes turite keisti pastebėję, kad dantukai nusidėvėjo arba jų trūksta. Siekiant išlaikyti tinkamą žvaigždžių bloko kokybę, reguliariai patariama nuo jų nuvalyti purvą ir stengtis blokus palaikyti švarius.

Stabdžių kaladėlės

Stabdžiai yra pagrindinė saugumą užtikrinanti dalis, todėl jiems sugedus arba blogai veikiant, negalėsite suvaldyti dviračio, kils pavojus tiek jums, tiek aplinkiniams. Kaip ir automobiliuose, dviračių turimos stabdžių kaladėlės nuo dažno naudojimo ilgainiui susidėvi.

V – formos, plentinių dviračių stabdžius turite keisti susidėvėjus gumai (nebesimato dantukų, ruoželių, kurie būna naujuose stabdžiuose). Diskiniuose dviračiuose stabdžius patariama keisti, kai 3 – 4 mm pločio trinkelės pasiekia 1 mm storį.

Padangos

Padangos paprastai turi nusidėvėjimo indikatorius, todėl sekant žymas galima aiškiai žinoti, kada padangos yra geros, o kada jas patariama keisti naujomis. Žinoma, padangai įtrūkus, patartina ją keisti kuo greičiau, užuot taisius plyšį įvairiais būdais. Priminimas: priekinė padanga susidėvi greičiau už galinę.

Troseliai

Šios dalys taip pat turi būti sutepamos reguliariai, nuolat stebima dviračio būklė, kitu atveju gali greitai pradėti sunkiau judėti dėl viduje atsiradusių nešvarumų, surūdyti ar išvis nutrūkti. Tai yra nedidelė dviračio dalis ir ją pakeisti yra gana paprasta (kartu rekomenduojama pakeisti ir troselio šarvą). Šios dalies pakeitimas taip pat užtikrina greitesnį stabdymą, pavarų perjungimą.

Žinoma, vien tai, kad buvo išskirtos šios detalės, nereiškia, jog kitoms dviračio dalims priežiūra nereikalinga. Visas dalis reikia keisti, kai jos sulūžta ar kelia pavojų dviratininko ar kitų eismo dalyvių saugumui.

Pasidalinkite