0zł

Diskiniai mechaniniai ir diskiniai hidrauliniai stabdžiai

Iš visų rūšių: būgninių, diskinių, ratlankinių, vieni dažniausių, ypač kalnų dviračiuose, yra diskiniai stabdžiai. Šie, iš motociklų į dviračius atkeliavę, stabdžiai dažniausiai pasirenkami todėl, kad jais saugiau važiuoti lyjant, šalikelėmis, jų efektyvumas nesumažėja ratlankiui sušlapus ar išsipurvinus. Stabdžiai tinka įvairioms padangoms ir yra patogūs dėl itin didelės valdomos stabdymo jėgos.

Diskiniai stabdžiai dar skirstomi į dvi rūšis: mechaninius ir hidraulinius.

Mechaniniai stabdžiai

Šie stabdžiai veikia panašiai kaip ratlankių stabdžiai: kol trosas traukia vieną kaladėlę, kita stovi vietoje. Taip sukuriamas spaudimas ir ratas sustoja. Šiuos stabdžius galima itin lengvai įmontuoti, palyginus su hidrauliniais stabdžiais, jie yra lengvesni ir pigesni, o jeigu sugenda kelyje – galima pačiam dviratininkui gana greitai pataisyti.

Tačiau mechaniniais reikia stipriau stabdyti, norint išgauti tą pačią stabdymo jėgą nei hidrauliniuose, jie gali greičiau perkaisti. Jiems yra būtinas nuolatinis reguliavimas, nes mechaninių stabdžių naudojamas trosas yra greičiau ištampomas ir taip prarandama stabdymo jėga. Šiuos stabdžius atidžiau prižiūrėti reikia ir todėl, kad po ilgo naudojimo gali būti išlenkiamas diskas.

Hidrauliniai stabdžiai

Šie stabdžiai veikia tokiu principu, kad paspaudus rankenėlę, vamzdelyje (šiuose stabdžiuose nenaudojamas trosas) esantys skysčiai veikia stūmoklius, kurie suspaudžia diską. Hidrauliniai stabdžiai yra labai lengvai valdomi, turi didelę stabdymo galią, todėl dažnai naudojami greitojo nusileidimo dviračiuose. Jiems reikia daug mažiau priežiūros ar remontų nei mechaniniams diskiniams stabdžiams: purvas sunkiau gali pakenkti vamzdeliams, jei jie buvo tinkamai pritvirtinti.

Nors hidrauliniai stabdžiai yra efektyvesni nei mechaniniai, jų įmontavimas dažnai yra ilgesnis, jų taisymui reikia specialių įrankių. Taip pat mažiausias įtrūkimas iš karto gali sumažinti stabdžių efektyvumą, todėl juos nuolat reikia patikrinti. Šiems stabdžiams dažnai reikia kelių tipų skysčių, kurių netinkamas panaudojimas gali sugadinti sistemos detales, reikia būti atsargiems jų priežiūroje. Dėl savo hidraulinės sistemos jie yra ir sunkesni už mechaninius diskinius stabdžius.

Kad ir kokie stabdžiai yra pasirenkami, jiems būtina atsakinga priežiūra. Po važiavimo reikia patikrinti, ar nėra suskilimų, įtrūkimų, juos nuolat valyti ir tepti.

Pasidalinkite