Atėjo vasara, o Jūs nesate tikras, ar galite prisijungti prie kitų dviratininkų? Nereikia abejoti savo jėgomis, tai padaryti galite lengvai. Jei vis dar turite kažkokių dvejonių, mes padėsime jomis atsikratyti.
Jei neturite dviračio
Dažną stabdo faktas, kad neturite profesionalaus dviračio, kuris tiktų važiavimui į darbą ar gamtą. Jei neturite pakankamai žinių apie dviračius, gali padėti informacija, gauta internetu iš kitų dviratininkų, galite nuvykti į dviračių parduotuvę, konsultuotis su ten dirbančiais specialistais. Prieš perkant dviratį, svarbu žinoti kelis veiksnius:
-
Kokiais keliais (asfaltu, bekele) ketinate važiuoti?
-
Kokiais nuotoliais dažniausiai važiuosite?
-
Kur dažniausiai vyksite?
-
Kiek planuojate išleisti pirkimui?
Kai žinosite atsakymus į šiuos klausimus parduotuvės specialistai galės padėti Jums išsirinkti dviratį. Jie taip pat patars ir dėl reikiamų dviračių priežiūros priemonių, aksesuarų. Pradedant važiuoti Jums neprireiks visų naujausių dviračių priemonių, todėl tikrai nepersistenkite pirkdami naujos kartos vairus ar pedalus, skirtus lenktynininkams.
Jei neturite reikiamos aprangos
Dažniausiai dviratininkai mėgėjai važinėja su paprasta sportine ar laisvalaikio apranga, todėl Jums tikrai neprireiks specialiai profesionaliam dviračių sportui pritaikytos aprangos.
Jei bijote automobilių
Įsigijus dviratį neskubėkite važiuoti gatvėmis pilnomis automobilių, pirmiausia pradėkite nuo pasivažinėjimų parke, dviračių takais, esančiais šalia gatvių. Iš kitų dviratininkų pasimokykite, kaip reikia rodyti posūkius, įsigykite šalmą ir visuomet stenkitės būti matomi automobilių vairuotojų – tai sumažins nelaimingų atsitikimų tikimybę.
Būkite atidus
Važiuodami visuomet atkreipkite dėmesį į esančias kliūtis ant kelio, važiuokite lėčiau ir dairykitės. Greitis atsiras jau išmokus teisingai išsisukti nuo kliūčių. Važiuojant iš lėto, Jūs galėsite geriau pastebėti, kaip elgiasi kiti dviratininkai, pamatyti kliūtis ir išmokti teisingai manevruoti kelyje.
Išmokite teisingai naudotis dviračiu
Dviratyje paprastai būna kelios pavaros, kurios padeda išlaikyti tą pačią kojoms tenkančią apkrovą. Todėl būtina jomis tinkamai naudotis - prieš įkalnes įjungti žemesnę pavarą, o prieš nuokalnes – aukštesnę. Išbandykite įvairias sėdėjimo pozicijas, pabandykite važiuoti atsistoję. Stenkitės staigiai nestabdyti, nes taip galite ne tik padidinti nelaimės tikimybę, bet ir greičiau sudėvėti dviračio stabdžius ir padangas.
Važiavimas dviračiu yra puiki patirtis, tai ne tik leidžia Jums užsiimti aktyvia fizine veikla, bet tuo pačiu stiprinti sveikatą. Svarbu paminėti, kad patirtis įgaunama per praktiką, todėl norėdami išmokti mėgautis važiavimu, stenkitės važinėti kuo daugiau.