0zł

Kaip išsirinkti dviratį?

Dviratis - viena seniausių susisiekimo priemonių, tačiau šiais laikais dviračiais dažniau važinėjame laisvalaikiu, norėdami pailsėti, sutvirtėti, pasportuoti ir būti sveiki bei žvalūs. Dviračių sportas - puiki kardio treniruotė kūnui, kurios metu dirba beveik visi kūno raumenys.

Važiuojant dviračiu didėja ištvermė, gerėja širdies ir plaučių kraujotaka, stiprėja kojų ir sėdmenų raumenys, didėja kojų sąnarių lankstumas. Važiuodami įkvepiame daugiau oro, todėl atsipalaiduojame, dingsta įtampa, oda aprūpinama deguonimi, dėl to įgauna sveiką atspalvį, tampa švelni ir sveika. Be to, važiuojant dviračiu, žmogus išgeria daugiau vandens, dėl to greičiau išsivalo organizmas. Dviratis taip pat padeda reguliuoti kūno svorį, gražina figūrą, gerina raumenų, ypač kojų raumenų tonusą. Patarimai renkantis dviratį Kadangi kiekviena dviračių rūšis pritaikyta važiuoti tam tikra danga, turėtumėte įvertinti kaip dažnai ir kokiose vietovėse ir kam naudosite dviratį: ar leisite laisvalaikį važinėdami gamtoje, ar tai bus transporto priemonė, kuria važinėsite mieste, norėdami pasiekti darbą, draugus ar parduotuvę. Kai įvertinsite šiuos kriterijus, galite pradėti rinktis dviračius iš šių pagrindinių grupių: Kalnų - (arba kitaip MTB). Tinka važiuoti sunkaus pravažumo keliais, miško takeliais arba ten, kur nėra kelių. Tokie dviračiai dažniausiai turi klasikinį sportinės geometrijos rėmą, siaurą sėdynę, tiesesnį vairą, yra komplektuojami su plačiomis grubaus protektoriaus padangomis. Beveik visi kalnų dviračiai komplektuojami su priekine amortizuojančia šake, kiti dar turi ir galinį amortizatorių. Šio tipo dviračių ratai būna 26", 27,5“ ir 29“ dydžio. Aukštesnio lygio MTB dviračiai komplektuojami su hidrauliniais diskiniais stabdžiais.

  1. Hibridiniai - Tai universalūs dviračiai, kurie yra vieni populiariausių Lietuvoje. Jais galima važiuoti įvairios dangos keliais, persipynusiais miško keliukais, žvyrkeliu ar asfaltu. Tačiau jie netinkami ypač sunkiose bekelėse. Dviratis tiktų žmonėms, norintiems laisvalaikį praleisti važinėjant dviračiu, lengvai pasportuoti arba naudoti jį kaip susisiekimo priemonę. Šie dviračiai yra universalios rėmo geometrijos, su jais patogu važiuoti ilgesnius atstumus.
  2. Miesto - (klasikiniai arba sulankstomi, dažniausiai vienos, trejų arba septynių pavarų). Klasikinis rėmas, dažniausiai 28” dydžio ratai, skydeliai, bagažinė, uždara grandinės apsauga, dauguma modelių turi šviesos įrangą. Miesto dviračiais važinėti labai patogu, be to, jų eksploatacija iš esmės paprasta. Modeliai su žema rėmo konstrukcija yra mėgstami moterų. Šio tipo dviračiai pritaikyti važinėti mieste, parke ir sąlyginai nedideliais atstumais. Lyginant su kito tipo dviračiai, dėl atitinkamos miesto komplektacijos, jie yra sunkesni.
  3. Turistiniai - Jie skirti tiek kasdienėms, tiek tolimesnėms kelionėms. Komplektacijoje yra viena ar dvi bagažinės, purvasargiai, apšvietimas. Vairas – klasikinis, lenktas, o kartais ir daugiafunkcis. Tai leidžia važiuoti tiesesne sėdėsena, kas ypač svarbu tolimose kelionėse. Dviračio geometrija taip pat užtikrina komfortiškesnę sėdėseną, o dažnai komplektuojama priekinė amortizuojanti šakė ir mažesnes apkrovas rankoms važiuojant nelygiais keliais. Turistiniai modeliai geriausiai tinka keliams su tvirta danga bei suplūktiems takams, tačiau nesudaro jokių keblumų važinėjantis parkais ar miško takais.
  4. Sulankstomi – šiuos dviračius rinkitės, jei neturite daug papildomos vietos namuose, tad nerasite vietos dar vienam dviračiui. Sulankstomi dviračiai dinamiški ir puikiai ras vietą jūsų namuose, pvz. spintoje, balkone ar po lova. Jei gyvenate daugiaaukštyje, kuriame nėra lifto, sulankstomas dviratis – puikus sprendimas – nesunkiai užnešite dviratį laiptais.
  5. Plento - Šie dviračiai skirti sportininkams, dažnai profesionalams. Jie reikalauja nuolatinės priežiūros. Jų konstrukcijos yra pritaikytos konkrečioms sporto šakoms, jie privalo atitikti griežtus techninius reikalavimus. Tačiau kasdieniniam naudojimui, ar turizmui šis dviratis nėra tinkamas, nes jie pasižymi kasdieniam važinėjimui nepritaikyta sėdėsena bei siauromis padangomis.
  6. BMX ir DIRT – tai dviračiai, skirti triukams atlikti. Jie išsiskiria savo forma – yra žemesni, kartais net be sėdynių, jų padangos žymiai platesnės, nei bet kurio kitos grupės dviračio. Taip pat šie dviračiai turi kojų atramas, kad šuolio metu nesusižeistumėt ir nesulaužytumėt pedalų. BMX ir DIRT dviračius renkasi profesionalai.
  7. Elektriniai – tai dviračiai, kurie varomi elektra. Šie dviračiai gali būti puikus sprendimas garbaus amžiaus žmonėms, ar judėjimo sutrikimų turintiems asmenims, kurie nori pajusti važiavimo dviračiu malonumą be papildomų pastangų.

Visas šias dviračių rūšis rasite puslapyje http://www.bikko.lt/.  

Pasidalinkite