0zł
1

Trumpa atmintinė važiuojantiems dviračiu mieste

Prieš išriedant į gatves su mylima ir ekologiška transporto priemone – dviračiu, svarbu prisiminti kelis dalykus. Juk važiuojate ne šiaip pasivažinėti, o ketinate kelią dalintis su didžiaisiais motoriniais eismo dalyviais: automobiliais. Kad savo tikslą pasiektumėte saugiai, smagiai važiuodami, turite atsiminti keletą dėmesio vertų punktų.

Saugumas

Važiuojant gatvėmis kartu su automobiliais svarbiausia – saugumas. Todėl reikia pasirūpinti atitinkamomis priemonėmis, leidžiančiomis kelionės tikslą pasiekti nenukentėjus:

  • Šalmas. Tai yra būtina saugumo priemonė. Šalmus galite pasirinkti ne tik pagal patogumą, skirtingas savybes (kai kurie labiau aerodinaminiai už kitus), bet ir pagal dizainą, kad tiktų prie Jūsų aprangos, dviračio stiliaus.
  • Padangos. Optimalus padangų sukibimas su keliu daro didelę įtaką dviratininko saugumui. Todėl jos visuomet turi būti pripūstos, kad nepradėtų anksčiau laiko dėvėtis, nesprogtų ir neprakiurtų.
  • Tinkamas apšvietimas. Tai ypatingai svarbu, jei dviračiu važiuojate anksti iš ryto ar vėlai vakare. Priekyje turėkite baltos šviesos lempą, gale – raudonos, o šonuose – oranžinės spalvos atšvaitus.
  • Skambutis. Net jei važiuojate nustatytais dviračių takais, kai kuriais atvejais reikės pranešti pėstiesiems apie Jūsų artėjimą. Tai galite padaryti tam skirtu skambučiu.
  • Spyna. Kad dviračio nepavogtų, atitinkama spyna (rekomenduojama U formos) prirakinkite jį prie dviračiams skirtų vietų.

Patogumas

Pasirinkus dviratį kaip pagrindinę transporto priemonę vykti į savo darbą, parduotuvę, Jums turi būti patogu. Norimą patogumą gali užtikrinti:

  • Krepšiai. Kad netrukdytų besiplaikstantis per petį permestas krepšys, jei nepatinka važiuoti su kuprine, tuomet galite prie dviračio prikabinti specialius stabiliai pritvirtinamus prie bagažinės krepšius ar metalinės vielos krepšelius, kuriuose laikysite reikalingus daiktus, sudėsite prekes iš parduotuvės.
  • Gertuvė. Sustoję prie šviesoforo pasinaudokite proga atsigerti, kad išlaikytumėte vandens balansą organizme.
  • Apranga. Prieš kelionę, apsirenkite patogia apranga, kad važiuodami ne tik nesuplėšytumėte drabužių, bet ir nesijaustumėte suvaržyti. Jei vykstate į darbą, pravartu pasiimti pakaitinius drabužius.

Jei kas atsitiktų…

Turite būti pasiruošę bet kokiems kelyje laukiantiems įvykiams. Jūsų dviratininko krepšyje turėtų būti kelioninė pompa, nedidelė vaistinėlė (pleistrai, tvarsčiai), priemonės greitai sutaisyti dviratį (pleistrai padangoms, daugiafunkcinis įrankis). Šios priemonės dažniausiai yra nereikalingos, tačiau jas patariama turėti su savimi net ir trumpiausio pasivažinėjimo metu. Jei manote, kad gali pradėti lyti, naudinga į krepšį įsimesti ir sulankstomą plastikinį lietpaltį.

Jei važiuojate į miestą pirmą kartą, būtinai pasitikrinkite žemėlapyje gatves, jų išdėstymą. Nesirinkite per daug judrių gatvių, nes gali būti sunku koordinuoti veiksmus, užtikrinti savo ar pėsčiųjų saugumą. Važiuokite Jums priimtinu greičiu – tikrai nereikia lenktyniauti su automobiliais.

Pasidalinkite