0zł
1

Patarimai perkantiems BMX dviratį

BMX dviračiai vis dar laikomi gera dovana energijos perteklių turintiems paaugliams. Šie dviračiai tampa ir suaugusiųjų pasirinkimas, ypač tų, kurie nori išbandyti kažką ekstremalesnio. Tačiau renkantis pirkti nebandyto tipo dviratį sudėtinga: reikia turėti kiek daugiau informacijos, nes lengva apsigauti ir nusipirkti netinkantį dviratį.

Pradėkite nuo poreikių

Jei nesate nieko girdėję apie BMX dviračius, pirmiausia rekomenduojame perskaityti mūsų įrašą apie jų tipus: tikrąjį, laisvojo stiliaus ir šuoliukų. Šie skiriasi ne tik svoriu, bet ir padangų protektoriais, stipinų skaičiumi, paskirtimi. Tuomet paklauskite savęs, kodėl norite būtent šio tipo dviračio:

  • Ketinate mokytis triukų (verta rinktis laisvojo stiliaus ar šuoliukų dviratį);
  • Ketinate bandyti dalyvauti bekelės lenktynėse (reikėtų rinktis tikrąjį arba bekelės BMX dviratį).

Pasirinkimo veiksniai

Tikrieji BMX dviračiai buvo pritaikyti bekelei, todėl turi sunkesnį rėmą, grubesnį padangų protektorių. Augant miestams ir šiems dviračiams vis dažniau pasirodant įvairiose miesto erdvėse, atsirado keli tipai, pritaikyti specifinėms vietoms: tuščioms automobilių aikštelėms, turėklams, riedlenčių parkams. Apibendrinus, tai yra laisvojo stiliaus ar gatvės dviračiai.

Rinkdamiesi BMX dviratį, sekite šiais veiksniais:

  • BMX dalys turėtų būti gana lengvos, bet tvirtos, pagamintos iš chromo molibdeno ar aliuminio;
  • Dviratis turės tik vieną pavarą;
  • Būtinai atkreipkite dėmesį į dviračio dydį (apie tai daugiau pasakojame žemiau);
  • Priekinė žvaigždė turėtų būti maža (jei ketinate atlikti triukus): joje turi būti iki 30 dantukų (jei daugiau, dviratis bus sunkus, senamadiškas, daugiau skirtas greitam važiavimui lenktynėse, o ne triukams atlikti);
  • Nors BMX dviračiai paprastai neturi stabdžių, jei esate pradedantysis, verta paieškoti transporto priemonės, kuri juos turi;
  • Ratlankis turėtų būti su dvigubomis sienelėmis: tokie ilgiau atlaiko krūvį (ypač jei ketinate šokinėti ant ratų);
  • Veržlės turėtų būti uždengtos: neuždengtos lengviau atsisuka.

Galiausiai liks tik pasirinkti norimą spalvą.

Žinoma, taip pat nustatykite savo pinigines ribas. Jei tai jūsų pirmasis BMX dviratis, nereikėtų išleisti visų savo santaupų. Supratę, kokio dviračio ieškote, su kokiu tęsite savo važiavimus, galite pradėti ieškoti, kurios BMX dalys gali būti pakeistos ir pritaikytos pagal jūsų poreikius.

Apie dydį

Galbūt girdėjote patarimų, kad geriausia dviratį susirinkti patiems. Tačiau tai negalioja, jei tam tikro tipo dviratį perkate pirmą kartą. Tuomet geriau rinktis jau surinktą dviratį – svarbiausia, kad jis būtų jums tinkamo dydžio.

Nors BMX dviračiai yra daug mažesni už kalnų ar plentinius dviračius, būtina atkreipti dėmesį į jų dydį. Jį galima paskaičiuoti pagal viršutinio vamzdžio ilgį ir jūsų ūgį. Kuo jūs aukštesnis, tuo ilgesnis viršutinis BMX dviračio vamzdis turės būti. Pavyzdžiui, jei ūgis yra virš 1,82 m, tuomet viršutinis vamzdis turi būti 55 cm ilgio, jei ūgis apie 1,5 – 1,55 m, tuomet vamzdis bus apie 48 cm.

Pirkti naują dviratį, kurio dar nesate bandę, sunku: reikia pasidomėti tipais, dalimis, pritaikomumu. Jei norite greičiau pasirinkti, visuomet galite susisiekti su Bikko.lt parduotuvės vadybininkais: patarsime, kuris dviratis geriausiai atitiks jūsų poreikius.

Pasidalinkite