0zł
1

Nebijokite nukristi – važiuojam!

Ne vienas dviratininkas bijo išvažiuoti į gatves, išbandyti tam tikrus naujus triukus vien todėl, kad nenori nukristi. Tai pagrįsta baimė, tačiau vienas ar kitas įgūdis įgyjamas tik kelis kartus suklydus. Visgi, ši baimė neturėtų Jūsų varžyti: nugalėkite ją ir važiuokite norimu maršrutu bei mokykitės įvairius triukus. Kaip tai padaryti?

Pasirūpinkite įranga

Stenkitės, kad Jūsų dviratis būtų nuolat prižiūrimas, nes tai padidins jo saugumą:

  • Visuomet tikrinkite, ar gerai veikia stabdžiai.
  • Nepamirškite ir dviratininko apsaugos priemonių: šalmo, pirštinių, apsaugų ant kelių, alkūnių.
  • Skirkite laiko išsirinkti tokį dviratį, kuriuo Jums bus patogu važiuoti, kuris geriausiai atitiks Jūsų poreikius. Tai reiškia, kad, jei važiuojate į darbą mieste, galbūt, Jums geriausiai tiks hibridas, o, jei ruošiatės važiuoti miške, Jums geriau tiks kalnų dviratis.
  • Jei ruošiatės važinėti mieste, geriausia prie dviračio rankenų pritaisyti ir veidrodėlius, taip galėsite matyti, kas vyksta už Jūsų. Su jų pagalba Jums nereikės sukiotis, vadinasi – neprarasite pusiausvyros.
  • Pasirūpinkite, kad dviratis būtų suteptas tepalu, kad jo dalys tinkamai veiktų ir netrauktų purvo.

Tobulinkite įgūdžius

Prieš važiuodami dviračiu, įvertinkite savo įgūdžius: ar tikrai įveiksite suplanuotą trasą? Įgūdžius reikia formuoti palaipsniui: jei domina itin sudėtinga trasa, iš pradžių turite ieškoti tokių, kurios lengvesnės. Tik įvaldę lengvesnes trasas, galėsite savo įgūdžius vis bandyti aukštesnio lygio trasose.

Svarbiausia – bandyti po truputį. Taip sumažinsite tikimybę nukristi, nes reguliariai didindami išbandymų sudėtingumą įgausite vis daugiau ir daugiau pasitikėjimo savimi. Jei bijote važiuoti greitai, tai darykite pamažu, kol jausitės patogiai, atsipalaiduosite ir važiuosite tokiu greičiu, kuriuo ir norite.

Tinkamai nusiteikite

Ar krisite, labai daug priklauso ir nuo Jūsų nusiteikimo. Dažnai neigiamas nusiteikimas sukausto raumenis, Jums pasidaro sunkiau atsipalaiduoti, todėl ir padarote daugiau klaidų. Jei pradėjote nervintis, stenkitės giliau kvėpuoti: tai padės nusiraminti.

Net profesionalūs dviratininkai žino, kad bet kuriuo metu gali nukristi ant kelio. Itin sunku tam tikrus triukus ar ruožus bandyti jau kartą juose kritus, nes lieka baimė, kad ir šį kartą nepasiseks. Todėl aukščiausio lygio dviratininkai pataria labiau koncentruotis į kelis dalykus, kuriuos galite patys kontroliuoti: įgūdžius, dviračio įrangą bei nusiteikimą.

Pasidalinkite