0zł

Kelyje sutiktas agresyvus šuo – kaip pasielgti?

Dviratis – unikali transporto priemonė, kuri ne tik padeda pasiekti tašką B, bet ir pasižymi ekologiškumu. Taip pat puikiai pasitarnaus, jei norite sutaupyti transporto išlaidoms, tačiau... Dviratininkai savo kelionėse susiduria ir su gausybe nemalonumų, kurie gali sugadinti ne tik nuotaiką, bet ir Jūsų sveikatą. O kartais – transporto priemonę paversti metalo laužu.

Vienas iš nemalonių faktorių – šunys, kuriems netikėtai išbėgus, dviratininkas gali patirti rimtas traumas. Nors Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymas nurodo, jog viešose vietose gyvūnai turi būti vedami pavadėliu, tačiau nuolat pasitaiko keturkojų, kuriuos šeiminkai vedžioja be pavadėlio ar antsnukio. Kartais pasitaiko ir beglobių šunų.

Kaip elgtis, kai kelionės metu Jus užpuola šuo?

Pirmiausia – stenkitės nepanikuoti, nes taip sutelksite visą dėmesį šuniui, o ne dviračio valdymui, ir galite nuvirsti.

Štai kelios strategijos padėsiančios Jums atsikratyti aršaus seklio:

Sustokite ir pasistatykite dviratį priešais. Dviratis privalo būti tarp Jūsų ir Šuns – saugumo sumetimais. Šuniui vaikytis judantį objektą dažnu atveju yra pramoga. Jei sulėtinsite greitį ir nulipsite nuo dviračio – nebekelsite keturkojui jokio susidomėjimo, ir jis veikiausiai pasitrauks. Tuomet Jūsų galėsite saugiai tęsti kelionę.

„Namo“ ir „į būdą“ yra raktiniai žodžiai, kuriais galite sustabdyti Jus besivejantį šunį. Didelė tikimybė, jog šuns šeimininkai naudoja šiuos žodžius gyvūnui subarti. Tad labai tikėtina, kad šuniui šios komandos yra gerai pažįstamos ir jis greitai nuo Jūsų atsitrauks

Priešingai nei pastaroji, „geras šuo“ strategija - veikia visiškai kitaip. Pasistenkite šią frazę tarti ramiai, ypač, jei važiuojate lėtai. Šuo supras, jog jūs nekeliate jokios grėsmės, esate vedimas gerų, draugiškų paskatų, tad greitai praras „azartą“ Jus vytis

Vežiokitės papildomą kiekį vandens. Beveik kiekvienas dviratis turi gertuvės laikiklį. Jei girdite ar matote, jog Jus vejasi šuo – pasistenkite jį aplaistyti vandeniu. Ypatingai veiksmingas būdas – naudoti gertuvę, kadangi iš jos paleidžiama srovė yra stipresnė. Naudojant ją lengviau pataikyti bei atbaidyti, nustebinti keturkojį.

Kaitaliokite greitį. Kai tik pamatysite atbėgantį gyvūną – pristabdykite, o kai jis jus visiškai pasivys – „sprintuokite“. Ši strategija ypač veiksminga nedideliems šuneliams, kurie nėra pajėgūs vytis Jus ilgą distanciją. Tokia taktika išmuš iš vėžių ir lengvai pasiekiamas objektas jam taps visiškai nepavejamu taikiniu.

Nepamirškite, jog skirtingos gyvūnų veislės – skirtingai reaguoja į išorinius dirgiklius, taigi pabandykite pritaikyti labiausiai situacijai tinkančią strategiją. Tikrai nerekomenduotume agresyvios veislės keturkojui į snukį paleisti vandens čiurkšlės, nes tai gyvūną gali tik dar labiau suerzinti ir išprovokuoti. Tad dėl to galite patekti į dar keblesnę, pavojingesnę situaciją.

Saugių Jums kelionių su bikko.lt !

Pasidalinkite