0zł
1

Kaip išsirinkti elektrinį dviratį?

Užsienyje jau kuris laikas populiarūs elektriniai dviračiai sparčiai skinasi kelią ir Lietuvos rinkoje. Šios transporto priemonės itin vertingos asmenims, kurie turi silpnus sąnarius, tačiau nori važinėtis dviračiu. Žinoma, perkant tokio tipo dviratį, atsiranda daugiau veiksnių, kuriuos reikia gerai apgalvoti.

Kaip veikia variklis?

Elektriniame dviratyje esantis variklis padeda įveikti įkalnes, nuvažiuoti didesnius atstumus. Priklausomai nuo poreikių, turite pasirinkti, kokio tipo variklio norėsite: • pradedančio veikti minant pedalus: kai kurių elektrinių kalnų dviračių variklis veikia tik jeigu minate pedalus (šie gali išvystyti didesnį greitį); • su akumuliatoriumi: paspaudus mygtuką įsijungs variklis, padedantis važiuoti.

Paprastai dviratį su varikliu, kuris įsijungia minant pedalus, renkasi norintys greito, lengvai valdomo kalnų dviračio. Žinoma, dėl didesnio išvystomo greičio toks dviratės transporto priemonės tipas gali būti kiek pavojingas, ypač laviruojant tarp kliūčių. Rekomenduojama pirkti dviratį, kurio galia gali būti reguliuojama. Taip galėsite pradėti važiuoti mažo galingumo dviračiu, o vėliau - galingumą padidinti pagal poreikius.

Svoris

Dėl papildomo variklio, elektriniai dviračiai sunkesni (priklausomai nuo baterijos, mechanizmo dydžio, panaudotų medžiagų). Šiuo metu gaminami dviračiai ir su gana mažais, bet galingais varikliais. Norintiems komforto geriausia rinktis šiuos. Nepamirškite, kad prakiurus padanga, dviratį reikės vežti, o gyvenant antrame aukšte – užnešti, todėl lengvesnis dviratis bus patogesnis.

Svarbus ir jūsų svoris – kuo esate sunkesnis, tuo reikės galingesnės baterijos ir variklio. Patariama rinktis variklį su ličio jonų baterija, kuri yra lengvesnė. Kita tinkama baterija – švino rūgšties, tačiau šios yra daug sunkesnės, turi trumpesnį eksploatacijos laiką. Nepamirškite, kad bateriją reikės reguliariai pakrauti.

Išbandykite dviratį

Kaip ir perkant bet kokį dviratį, taip ir elektrinį, reikėtų išbandyti dar prieš jį įsigyjant. Pavažiuokite kelis metrus, apsukite kelis ratus, ištestuokite variklį (tik atsargiai!). Patikrinkite, ar patogu sėdėti.

Priklausomai nuo baterijos ir variklio padėties, šie dviračiai turi šiek tiek kitokį svorio centrą. Tai reiškia, kad pirmą kartą užlipus ant šio dviračio, jums gali būti sunku išlaikyti pusiausvyrą. Jei vis virstate, sunku važiuoti tiesiai, geriausia paieškoti dviračio, kurio baterija yra sumontuota žemiau.

Kiek išleisti?

Suma, kurią turėtumėte sumokėti už elektrinį dviratį, susijusi su jūsų poreikiais. Pavyzdžiui, jei ketinate dviračiu pakeisti automobilį, tuomet reikės ir daugiau išleisti (gana greitai važiuojantys, tvirti elektriniai dviračiai kainuoja daugiau).

Dėl ekologiškumo, sveikos gyvensenos populiarėjimo, didėja ir elektrinių dviračių pasirinkimas. Būtinai atkreipkite dėmesį į visus minėtus veiksnius, o jei turite daugiau klausimų, susisiekite su Bikko.lt specialistais.

Pasidalinkite