Elektriniai dviračiai – puikus būdas mėgautis važiavimo dviračiu malonumu sumažinant apkrovą kojoms. Tokie dviračiai yra itin naudingi asmenims, kurių silpni keliai, turi kvėpavimo problemų, bet nori kaip nors prasimankštinti, pasivažinėti gryname ore. Elektriniai dviračiai - puiki priemonė leidžianti ne tik išlaikyti savo judrumą senstant, bet ir sumažinti žalingųjų dalelių ore pėdsaką.
Dažnas stereotipas, kad elektriniame dviratyje esantys pedalai yra visai nenaudojami, yra neteisingas. Paprastai vis tiek yra naudojamasi pedalais, o motoru naudojamasi norint pasiekti norimą greitį, lengviau užkopti įkalne ar nuvažiuoti ilgesnes distancijas, pavyzdžiui, nuvykti į užmiestį. Jeigu yra poreikis, motorą galima visiškai išjungti ir elektriniu dviračiu naudotis kaip paprastu, o pritrūkus jėgų – vėl įjungti motorą. Tai yra puikus sprendimas tiems, kurie į darbą nori patekti nesuprakaitavę, tačiau važiuodami namo nori pasportuoti.
Elektriniai dviračiai yra itin mėgstami dirbančiųjų, vyresniųjų bei asmenų, kurie turi problemų su keliais. Dėl dviračių sukuriamos mažesnės apkrovos kojoms, tokie asmenys gali lengviau pasportuoti lauke, pagerinti savo sveikatą ir tuo pat metu pasiekti įvairias miesto ar užmiesčio vietas be automobilio ar viešojo transporto. Kaip ir įprastas dviratis, elektriniai dviračiai gali padėti lavinti juosmens ir nugaros raumenis, todėl neprarandamas judrumas. Elektriniai dviračiai nereikalauja daug pastangų, todėl tai puikus pasirinkimas dirbantiesiems, kurie negali savo darbo vietos pasiekti pėsčiomis ar neturi nuosavo automobilio.
Pagrindinis ir turbūt vienintelis elektrinių dviračių minusas yra jų svoris. Dėl pritaisomos baterijos, jų svoris gali padidėti dvigubai. Dėl to greičiau susidėvi ir padangos - jas slegia pastovus papildomas svoris. Stengiantis taisyti padėtį, jau yra kuriami ir tokie dviračiai, kurių svoris didesnis tik 5kg nei įprasto dviračio. Dar vienas elektrinių dviračių šeimininkų rūpestis – baterijos krovimas. Pilnas įkrovimas trunka apie 4 - 6 valandas. Tačiau pakrovimui nereikia specialios įrangos, užtenka paprastos rozetės. Todėl dviračių išvykoje sustojus kavinėje, per tą laiką bus galima bent kiek nors pakrauti ir dviratį.
Apibendrinant, lengvai galima teigti, kad elektriniai dviračiai niekada nepakeis įprastų dviračių – jie buvo sukurti ne tam. Jų buvimas rinkoje leidžia visiems asmenims, netgi turint sveikatos problemų, mėgautis važiavimu dviračiu, sumažinti žalingų dalelių kiekį ore ir padidinti sveikatos puoselėjimo lygį.