0zł

Viskas apie dviračius, naudą kūnui ir jų rūšis

Dar visai maži vaikai gimtadienio proga tėvų prašo dviračio. Tai - kaip kažkoks stebuklingas, daugybę metų trokštamas daiktas, kurio nori tiek vaikai, tiek suaugę. Kuo jis taip traukia?

Puikus laisvalaikis Visų pirma, važinėdami dviračiu pabėgame nuo rutinos, nuo darbų, namų ruošos, problemų, atsipalaiduojame. Jei važiuojame ne vieni, sustiprėja ryšys su kartu esančiais žmonėmis, atsinaujina bendri interesai, jaučiamės geriau tiek fiziškai, tiek socialiai. Aktyvus laisvalaikis - geležinė sveikata Moksliniais tyrimais įrodyta, kad reguliariai važinėjantis dviračiu ženkliai pagerėja žmogaus savijauta – labiau deguonimi aprūpinami organai, stiprėja širdies raumuo, gerėja kraujotaka, suaktyvėja medžiagų apykaita, pagreitėja limfos tekėjimas, žmogus išprakaituoja toksinus, geria daugiau vandens, todėl išsivalo organizmas, krenta svoris ir dailėja figūra. Kas paneigs – stebuklingas vaistas nuo visų ligų. Rūšys Yra daugybė dviračių rūšių, pritaikytų skirtingoms dangoms, skirtingiems pomėgiams, skirtingiems žmonėms:

  1. Kalnų;
  2. Hibridiniai;
  3. Miesto;
  4. Turistiniai;
  5. Sulankstomi;
  6. Plento;
  7. BMX;
  8. DIRT;
  9. Elektriniai;
  10. Dviratukai vaikams.

Skirstymas Taip pat dviračiai skirstomi į moteriškus, vyriškus ir vaikiškus. Moteriški dviračiai dažniausiai yra žemintu rėmu, ryškesnių spalvų, moteriškas miesto dviratis gali būti papuoštas krepšeliu. Vyriški dviračiai, be abejo, didesni, sportiškesni ir masyvesni. Vaikiškų dviračių grupei priklauso balansiniai dviratukai, triračiai, dviračiai su papildomomis kojelėmis bei dviratukai. Skirtumai Kiekviena rūšis skiriasi savo duomenimis ir yra pritaikyta specialiai specifinei dviratininkų grupei. Skiriasi šių dviračių ratų dydis, rėmo dydis, stabdžių ir amortizatorių sistemos, itin skiriasi padangos, nes būtent nuo padangų priklauso sukibimas su danga, įsibėgėjimas ir greičio palaikymas, praslydimas ir pan. Konstrukcija Daug dėmesio skiriama rėmo konstrukcijai – stengiamasi dviračius pagaminti lengvesnius ir manevringesnius, labiau dinamiškus ir aptakius. Šie kriterijai lemia dviračio greitumą, kuo aptakesnis dviratis, tuo mažesnis pasipriešinimas ir galimybė išvystyti didžiausią galimą greitį. Mažos smulkmenos - didesnis komfortas Dviratininkai pritars, kad net mažiausios detalės, turi itin didelę įtaką komfortabiliam važiavimui, pvz.: bėgių perjungimo rankenėlės. Seniau jos buvo primityvesnės, tad važiuojant per duobes bėgiai patys persijungdavo, nes rankenėlės neturėdavo automatinio tvirtintojo. Balnelis Balnelis – viena svarbiausių detalių, be kurios važiavimas dviračiu būtų labai nepatogus. Dabar galima įsigyti dviračius su silikoniniais balneliais, jie prisitaiko prie kūno, yra patogūs, minkšti ir saugo nuo nutrynimų.

Pasidalinkite