0zł

Važiuokime saugiai - ko iš tiesų reikia važinėjant dviračiu?

Įvairių nelaimių ir kraupių nutikimų keliuose įvyksta nuolat, kasdien net po kelias avarijas. Kartais papuolama į tiesiog itin nepalankią situaciją, nuo kurios niekas negali būti apsaugotas. Dažnai tai nulemia KET nesilaikymas arba techniškai netvarkingas dviratis ar jį valdančio asmens nepasiruošimas kelionei. Pateikiame svarbią informaciją kiekvienam esamam ar būsimam dviratininkui.

Aksesuarai ne grožis, o būtinybė

Miesto dviračiai privalo turėti visiškai pilną apšvietimo sistemą: iš priekio, galo ir šonų. Būtini yra ne tik atšvaitai, bet ir lempos, tad būtina pasirūpinti iš anksto, kad jos tinkamai veiktų. Taip pat kiekvienas dviratis privalo būti su garso signalizacija, kad galėtų įspėti aplinkinius ir apsaugoti patį save nuo susidūrimo.

Jei Jūs kartu vežiojatės savo vaiką, tuomet dviratis privalo turėti specialią kėdutę ar priekabą, o jos turi būti žymimos saugumo atšvaitais.

Tie dviračio vairuotojas ar vaikas sėdintis kietutėje, privalo dėvėti apsauginį galvos šalmą ir liemenes. Taip pat yra rekomenduojamos pirštinės, kurios padeda rankai stabiliai išlikti ant vairo. Tai reikalinga, nes dažnai dviračiai lyjant tampa nesaugūs vairuoti.

Beveik kiekviena dviračių parduotuvė siūlo įvairiausių gamintojų, dydžių, kainų, dizaino ir paskirties aksesuarų. Kokie galimi variantai, užtikrinantys jūsų saugumą, galite rasti čia: http://www.bikko.lt/dviraciu-dalys-ir-aksesuarai/.

Kelių eismo taisyklės – dviratininkų priesaika

Važinėjant dviračiu, nereikia atskirai laikytis vairuotojo pažymėjimo, kaip norint tai daryti motoroleriu, automobiliu ar sunkvežimiu. Tačiau reikia nepamiršti, kad dviratininkas yra lygiai toks pats svarbus eismo dalyvis kaip ir visi kiti, tad yra be galo svarbu laikytis pagrindinių šiai dviratei transporto priemonei taikomų taisyklių ir draudimų.

Dviratis privalo važiuoti dviračių takais arba specialiomis jam skirtomis eismo juostomis. Jei dviračių ir pėsčiųjų takas yra vienas, pirmenybė yra teikiama pėstiesiems ir riedutininkams. Jei Jūs neturite galimybės važiuoti specialiais takais ir juostomis, tuomet važiuojama kelio dalimi privaloma laikytis eismo krypties. Patartina laikytis saugaus atstumo tarp kitų eismo dalyvių. Keičiant važiavimo kryptį, būtina prieš posūkį 180 laipsnių kampu ištiesti tą ranką, į kurią pusę atliekamas manevras. Dviračiai vaikams ir paaugliams iki 16 metų gali važiuoti tik specialiai tam pritaikytose eismo atkarpose. Žinoma, dviračiai be išimties, turi būti techniškai tvarkingi. Privalo veikti jų stabdymo sistema, apšvietimas, garso signalas. Patariama garsą naudoti, net ir tuomet kai rizika yra tik numanoma.

Pagrindiniai KET nustatyti ribojimai, taikomi dviračiams yra tokie:

  • važiuoti nelaikant bent viena ranka vairo;
  • vežti keleivius, jeigu nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų;
  • vežti, vilkti ar stumti krovinius, kurie trukdo vairuoti arba kelia pavojų kitiems eismo dalyviams;
  • būti velkamiems kitų transporto priemonių;
  • vilkti kitas transporto priemones, išskyrus tam skirtas priekabas;
  • važiuoti įsikibus į kitas transporto priemones;
  • važiuoti pėsčiųjų perėjomis.

Prieš važiavimą pasirūpinkite visais būtinais aksesuarais ir dviračio techniniu saugumu, o kelyje būkite akylūs vairuotojai ir gerbkite kitus eismo dalyvius.

Pasidalinkite