0zł

Kodėl verta paženklinti dviratį?

Kuriant ir puoselėjant dviračių infrastruktūrą auga šios transporto priemonės populiarumas. Tuo pačiu, didėja dviračių vagysčių skaičius. Su tuo kovoja spynų dviračiams gamintojai, tobulindami savo gaminamų spynų technologinius sprendimus, kad šios būtų atsparios, nepažeidžiamos. Dar viena šiuo metu sparčiai populiarėjanti apsauga yra dviračių registravimas.

Dviračio registracija

Daugiausia dviračių vagysčių įvyksta aktyviausią dviračių sezoną – nuo gegužės iki rugpjūčio mėnesio. Tačiau net ir suradus pavogtą dviratį, jį grąžinti savininkui yra sunku, mat ant dviratės transporto priemonės nėra jokios žymos kam jis priklauso. Dviračio grąžinimo procedūrą itin palengvintų tiek naujų, tiek naudotų dviračių registracija.

Dviračio registracija yra pagrindinis įrodymas, kad esate šios transporto priemonės savininkas. Specialus lipdukas „Įregistruota policijoje“ ar QR registracinis kodas patvirtina jūsų nuosavybės teises, be to, dažnai įspėja vagis ir sumažina vagystės tikimybę.

Registruoti dviračius verta ir dėl kitų priežasčių:

  • registruotus dviračius sunkiau parduoti, nes galimi pirkėjai gali patys patikrinti kodus;
  • daugeliui dviračių taisyklų pranešama apie dviračių vagystes, nurodomas specialus dviračio registracijos numeris, todėl užkertamas kelias neteisėtam transporto priemonės išrinkimui ir jos dalių pardavimui;
  • registravus dviratį, galima tiksliau pranešti apie vagystę (nurodyti ne tik dviračio modelį, būklę, unikalų registracijos kodą), o suradus vogtą dviratį lengviau surasti savininką (neregistruoti paliekami policijoje, nes sunku įrodyti nuosavybės teises, ypač jei pavogti yra naudoti dviračiai).

Kur galima tai padaryti?

Dviratį galima registruoti policijoje arba dviračių registre internetu. Policijoje dviračiai pradėti registruoti nuo 2000 metų, o 2014 buvo sukurta Prevencinės veiklos valdymo informacinė sistema, leidžianti dvirates transporto priemones registruoti efektyviau. Norint įregistruoti dviratį policijoje, turėsite:

  • susisiekti su artimiausiu policijos komisariatu;
  • atsinešti dviratį, jo dokumentus (pirkimo kvitas, pasas);
  • su savimi turėti asmens tapatybės dokumentą (ID kortelę arba pasą).

Tuomet į registrą bus įtraukiama anketa su dviračio specifikacijomis, informacija apie savininką (įtraukiant ir asmens nuotrauką). Galiausiai suteikiamas lipdukas „Įregistruota policijoje“.

Nusprendę registruoti dviratį internetu, pirmiausia turėsite užsiregistruoti puslapyje www.dviraciuregistras.lt. Čia turėsite užpildyti visą reikiamą informaciją apie savo dviratį, o sumokėjus už paslaugas, paštu bus atsiųstas lipdukas su QR kodu, kuriame bus nurodyta dviračio registracijos informacija.

Ką daryti, jei visgi dviratį pavogė?

Praradę dviratį, apie tai nedelsdami praneškite policijai. Suteikite visą turimą informaciją: kur tai įvyko, kokiu metu, kaip dviratis atrodė, padiktuokite rėmo numerį ir pateikite registracijos duomenis. Tą patį galite padaryti ir dviračių registre: svetainės savininkai apie dviračių vagystes praneša įvairioms parduotuvėms, taisykloms, kad šios atkreiptų dėmesį į gaunamus dviračius.

Dviračių registre šiuo metu yra paskelbtas sąrašas su daugiau nei 160 registruotų pavogtų dviračių. Deja, bet ne visi jie buvo registruoti iki vagystės (sistemoje sudaryta galimybė paskelbti apie pavogtą dviratį registre jo anksčiau neregistravus, tačiau už šią paslaugą reikia mokėti), tad didelė tikimybė, kad tik dalis jų bus grąžinti savininkams. Siekiant atgauti dviratį tokioje situacijoje, nauji ir naudoti dviračiai turėtų būti iš anksto registruojami.

Socialiniuose tinkluose taip pat dalinamasi pavogtų dviračių nuotraukomis, siekiant į paieškas įtraukti dar daugiau žmonių. Radę dviratį, žmonės gali tiesiogiai parašyti naujieną paskelbusiam asmeniui ir padėti atsiimti prarastą transporto priemonę.

Siekiant sumažinti dviračio vagystės tikimybę, lengviau įrodyti nuosavybę į dviratę transporto priemonę, patariama ją registruoti. Tai galite padaryti artimiausiame policijos komisariate arba dviračių registre.

Pasidalinkite