0zł

Kas turi būti dviratininko pirmosios pagalbos rinkinyje?

Kiekvienas hobis turi tam tikros rizikos, ne išimtis – ir dviračių sportas. Atsitikus nelaimei, svarbiausia greitai reaguoti ir suteikti pirmąją pagalbą. Tai ypač svarbu važiuojant bekele, kur pavojingų kliūčių ganėtinai daug. Tačiau tai nereiškia, kad neturėtumėte vykti nepasiruošęs ir į paprastą išvyką su draugais. Kiekvienas dviratininkas, prieš išvažiuodamas tiek pasivažinėti, tiek į žygį, turėtų pasiimti pirmosios pagalbos rinkinį.

Nesvarbu, kur važiuojate, – ar su šeima pasivažinėti po parką, ar vykstate į kalnų dviračių žygį, – rinkinyje turėtų būti pleistrų ir antiseptikų. Pleistrai turėtų būti kelių rūšių: karpomi ir lipnūs bei skirtingų dydžių (turėkite ir ganėtinai didelių). Susimušus koją ar ranką, reikėtų nuplauti žaizdą. Jeigu neturite vandenilio peroksido, tada bent jau užpilkite vandens ir nusausinkite. Tik tuomet galite dėti pleistrą. Į rinkinį galite įsidėti ir šaldančiojo tepalo, jis tiks kraujosruvų skausmui mažinti. Greitai po sumušimo užteptas šaldantysis tepalas gali sumažinti ir pačią kraujosruvą.

Jei važiuojate pavojingesnėmis bekelėmis, pasirūpinkite neperšlampamais pleistrais ar juosta, kurie skirti didesnėms žaizdoms. Uždėti šie pleistrai sulaikys infekcijos plitimą, kol galėsite pasirodyti gydytojui. Itin pavojus mėgstantiems dviratininkams reikėtų pasirūpinti ir įtvarais (būna plastikinių, kuriuos patogu vežtis į kelionę). Jie padės sutvirtinti sulaužytą ar išnarintą galūnę, kol nuvyksite į ligoninės priimamąjį. Žinoma, atsitikus tokiam atvejui, lūžus ar išnirus galūnei, geriausia iš karto skambinti 112, o ne toliau važiuoti dviračiu. Tačiau kol greitoji atvyks, reikėtų vietą ir sutvirtinti.

Jeigu dar turite vietos savo rinkinio krepšelyje, taip pat įsidėkite ir žirkles, sterilių ir palaikomųjų tvarsčių. Įsidėkite ir vienkartinių pirštinių pakelį – jeigu reikės teikti pirmąją pagalbą, liesti žaizdą, svarbu palaikyti sterilumą. Atsitikus nelaimei įtampa paveikia atmintį ir sunku prisiminti, kaip teikti pirmąją pagalbą (jei būtina sudėtingesnė pirmoji pagalba, ne tiesiog užklijuoti pleistrą). Būtinai įsimeskite ir knygutę, kurioje aprašyta, kaip suteikti pirmąją pagalbą kelyje.

Kartu su išvardytomis priemonėmis būtinai įsidėkite apsaugos priemonių nuo saulės bei vabzdžių. Šiomis priemonėmis neužtenka pasitepti tik prieš važiuojant. Pasitepti ar papurkšti atviras kūno vietas reikėtų kas kelias valandas, kad oda būtų apsaugota nuolat. Visos minėtos pirmosios pagalbos priemonės turėtų būti laikomos neperšlampamuose maišeliuose, kad bet kada galėtumėte jomis pasinaudoti.

Pasidalinkite