0zł

Kada rinktis „Fat Bike“?

„Fat bike“ yra dar viena bekelės dviračio modifikacija. Panašiai, kaip į 29er dviračius, į šiuos buvo žiūrima įtariai. Tačiau patogumas ir stabilumas važiuojant per smėlį ar sniegą lėmė „Fat bike“ dviračių išpopuliarėjimą visame pasaulyje. Šiuo metu jie laikomi viena tinkamiausių transporto priemonių, kuria galima važiuoti visais sezonais ir įvairiausioms kelio dangoms.

Kaip atrodo „Fat Bike“?

Pagrindinis bruožas, kuriuo pasižymi „Fat Bike“ yra itin storos padangos. Joms reikalingas gana mažas slėgis (galima važiuoti, jei slėgis siekia 15 psi). Net padangai šiek tiek išsileidus, galima važiuoti toliau, paradoksalu – tai tik pagerina važiavimą klampia kelio danga.

Šie dviračiai atsirado Aliaskoje: vietoje, kur dviračių sezonas tęsdavosi 5 mėnesius. Ten gyvenantys dviratininkai nusprendė, kad būtina transporto priemonė, galinti įveikti sniegą. Šiam tikslui buvo panaudotos itin storos padangos, kurios geriau paskirsto svorį ir neklimpsta sniege. Nors iš pradžių šis bekelės, o kartais net miesto dviratis daugiausia buvo naudojamas važiavimui sniegu, buvo pastebėta, kad šias savybes jis išlaiko važiuodamas ir per smėlį. Tad kai kurie „Fat Bike“ savininkai su savo transporto priemone nesiskiria visus metus.

Anksčiau „Fat Bike“ dviračiai buvo gaminami tik su viena pavara, tačiau dabar galite rasti ir turinčių 27. Platus pavarų diapazonas leidžia lengvai užvažiuoti net į įkalnes. Dėl to, kad didelės padangos sugeria didelę dalį kelio nelygumų, šiems dviračiams itin retai siūlomi amortizatoriai.

Dviračio privalumai ir trūkumai

„Fat Bike“ dviratis turi ir daugiau privalumų nei vien galimybę pravažiuoti sniegą ar smėlį:

  • dviračiai taip pat neslysta ant šlapio akmens, asfalto, todėl galite saugiai tęsti treniruotes net prastu oru;
  • važiuojant dviračiu storomis padangomis jaučiamas didesnis komfortas, nes platesnės ir storesnės padangos sugeria daugiau kelio nelygumų;
  • padangos padeda lengviau balansuoti, todėl lengviau važiuoti pradedantiesiems;
  • galite dalyvauti specialiai „Fat Bike“ dviratininkams skirtose lenktynėse.

Tačiau šie dviračiai nėra tobuli ir turi kelis trūkumus:

  • dėl padangų dydžio padidėja dviračio svoris, tad važiuojama lėčiau;
  • sunkiau manevruoti;
  • paprastai reikia daugiau jėgų minti nei paprastą dviratį.

Kada rekomenduojama rinktis „Fat Bike“?

Apibendrinant dviračio privalumus ir trūkumus, galima matyti, kad šie dviračiai tinka ne tik žiemos sezonu ar prastu oru, kai norite pratęsti treniruotes. Jis puikiai tinka pasivažinėjimui paplūdimyje, su draugais net žiemą. Jei šis bekelės (rečiau miesto) dviratis turi tik vieną fiksuotą pavarą, gali būti itin sunku įveikti įkalnes. Tačiau šis trūkumas gali virsti privalumu, jei norite sustiprinti savo raumenis. Kitu atveju, galite rinktis dviratį turintį 27 pavaras – lengvai pritaikysite dviračio valdymą prie kelio paviršiaus.

Dviratis „Fat bike“ turbūt geriausiai tinka tiems, kurie nori pradėti daugiau važinėti kalnų dviračiais, bet bijo nukristi. Šio tipo dviratis daug stabilesnis už paprastus kalnų dviračius, gali pravažiuoti per daugelį kliūčių. Visgi, jo nerekomenduojama rinktis, jei treniruojatės kalnų dviračių lenktynėms. Šio tipo esmė yra važiuoti kiek lėčiau, pasimėgaujant vaizdais, o ne skubėti. Tiesa, šiuo metu yra sukurtas ir lenktynėms skirtas „Fat Bike“ dviračio modelis.

Prieš kelis metus pradėję populiarėti dviračiai „Fat Bike“ dabar daro didelę įtaką visai rinkai, „diktuoja“ tendencijas. Jei norite daugiau sužinoti apie „Fat Bike“ prieš jį įsigydami, susisiekite su Bikko.lt specialistais – galėsime patarti, koks dviratis geriausiai tiks jums.

Pasidalinkite