0zł

Dviračių vežimas viešuoju transportu: ką reikia žinoti?

Siekiant pagerinti sąlygas dviratininkams, jiems leista šias transporto priemones vežtis ir viešajame transporte. Į šią akciją įsitraukė ne tik kai kurios tarpmiestinių autobusų įmonės, „Lietuvos geležinkeliai“, Smiltynės perkėlos keltai, bet ir miestų viešasis transportas. Ką reikėtų žinoti, jeigu dviratį norite pasiimti kartu su savimi į autobusą, traukinį ar keltą?

Dviračio paruošimas

Nesvarbu, kokia transporto priemone ketinate vežtis dviratį, jis pirmiausia turi būti švarus ir techniškai tvarkingas. Kalnų, vaikiškas ar miesto dviratis, - jie visi turi būti patikrinami prieš kelionę.

Prieš kabinant ar nešant dviratį į transporto priemonę, būtina nuimti visus galimus priedus: vaikiškas kėdutes, krepšius, gertuves. Šie priedai trukdys tinkamai pritvirtinti dviratį, o bevažiuojant gali ir nukristi.

Vežimas tarpmiestiniais autobusais

Iš pradžių dviračiai buvo vežami tik pajūrio maršrutais, tačiau labai greitai šią paslaugą pradėjo teikti ir bendrovė „Kautra“. Norėdami patikrinti, ar dviratį galite pasiimti į vieną ar kitą viešojo transporto priemonę, apsilankykite autobusubilietai.lt. Tie maršrutai, kuriuose galima vežti dviratį pažymėti dviračio simboliu. Jei dviratis netilps, jis bus atvežtas nemokamai kitu, vėliau vykstančiu autobusu.

Dviračiai yra prikabinami prie atitinkamų laikiklių, kurie paprastai yra tarpmiestinio autobuso gale. Taip gali būti vežama iki 7 dviračių. Jei jie netelpa, galima vežti ir bagažo skyriuje.

Jei vykstate savo automobiliu iki pasirinkto miesto, dviratis gali būti atsiųstas autobuso siunta. Jums prieš išvažiuojant tereikės dviratį palikti siuntų terminale, kur jis bus įkrautas į atitinkamą autobusą.

Vežimas traukiniais

Siekdami skatinti ekologišką keliavimą, „Lietuvos geležinkeliai“ taip pat prisijungė prie galimybės vežti keleivių dviračius. Prieš įsinešant dviratį į traukinį, reikia pasitikrinti: paprastai dviratį leidžiama vežtis nemokamai tik jei bilietas perkamas internetu ar specialiai pažymėtais maršrutais.

Naudojimasis keltais

Naudojantis Smiltynės perkėlos paslaugomis, dviračiai yra keliami nemokamai. Kitose įmonėse ši paslauga gali būti apmokestinta skirtingai (pavyzdžiui, nusprendus plaukti keltu į kitą šalį), tad reikėtų iš anksto pasitikrinti jų kainoraštį.

Vežimas mieste

Panašiai kaip ir ant tarpmiestinių autobusų, kai kurie miestuose važiuojantys autobusai ir troleibusai priekyje turi specialius dviračių laikiklius arba paruoštas dviračių laikymo vietas viduje. Pritvirtinus dviratį ant laikiklių, galima stebėti, ar jis vis dar vietoje. Dviračių transportavimo paslauga leidžia pasiekti dviračių takus saugiai ir patogiai, išvengti netikėtai pasikeitusių oro sąlygų, praleisti tas vietas, kur dviratininkams takai dar neįrengti.

Jei norite vežtis dviratį miesto viešuoju transportu, turite ieškoti autobusų ir troleibusų pažymėtu specialiu žaliu simboliu. Kaune tokio tipo viešojo transporto jau yra apie 150. Tačiau yra ir minusas: dviratininkai (jei pasiima dviratį į vidų) į autobusą ar troleibusą turi lipti paskutiniai, o jei kitoje stotelėje į tą pačią transporto priemonę nori patekti asmuo, važiuojantis neįgaliojo vežimėliu, arba tėvai su vežimėliu, dviratininkas savo vietą turi užleisti.

Prireikus važiuoti viešuoju transportu su dviračiu, pasitikrinkite, ar tai tikrai leidžiama, ar iki norimo miesto dviračiai vežami nemokamai ar visgi reikia mokėti papildomai. Nepamirškite nusiimti nuo dviračio visų daiktų bei jį nuvalyti.

Pasidalinkite