0zł

Balnelių ypatybės

Balnelis yra svarbi dviračio dalis, nuo kurios priklauso Jūsų kelionės komfortas. Jei balnelis nėra teisingai pritaikytas prie Jūsų poreikių, jis gali pradėti trinti ar net sukelti kelių, nugaros apačios skausmus. Profesionalūs dviratininkai žino – tinkamas balnelis renkamas asmeniškai pagal kūno sudėjimą, važiavimo poreikius ir spaudimą.

Kaip ir visų dviračių dalių, balnelių yra daug pasirinkimų, kurie skiriasi dydžiu, medžiaga, forma ar dizainu.

Forma

Nors galima rasti universalių, visiems tinkančių išmatavimų, reiktų pabandyti pasivažinėti pritaisius skirtingų formų balnelius, kol randamas tas, kuris labiausiai tinka pagal poreikius, kūno formą. Pavyzdžiui, jei balnelis yra per platus, jis gali pradėti trinti šlaunis, o jei per siauras - gali būti nepatogu važiuoti, jei nėra remiamasi į pedalus. Formą galima rinktis ir pagal turimo dviračio tipą: kalnų dviračių balneliai leidžia perkelti svorį atgal, plentiniams dviračiams siūlomi balneliai plonesni, nes pagrindinė atrama yra ant pedalų.

Užpildymas

Dažniausiai balnelio užpildymas susideda iš uretano putų ar polimero gelio. Tai yra tos medžiagos, kurios pagerina balnelio prisitaikymą prie kūno, suteikia daugiau atramos. Kai kuriais atvejais yra naudojamos skirtingos medžiagos viename balnelyje siekiant užtikrinti tinkamą atramą. Tačiau gausesnis, minkštesnis užpildymas ne visuomet reiškia, kad bus patogiau sėdėti. Kartais dėl esančio užpildymo pertekliaus, gali neteisingai pasiskirstyti sukuriamas spaudimas ir dėl to gali atsirasti skausmas tarp sėdėjimui skirtų kaulų.

Uždengimas ir rėmas

Uždengimo medžiaga dažniausiai priklauso nuo norų ir poreikių, todėl ir medžiagos - skirtingos. Vieni dažniausių pasirinkimų būna odiniai (dažniausiai karvės oda, bet galima rasti ir krokodilo norintiems prabangos) ar skirtingų sintetinių medžiagų. Kai kurie uždengimai gaminami su mažomis skylutėmis per visą medžiagą: jos neleidžia nuslysti važiuojant. Tiems, kurie važinėja kelių ruožais, kuriuose pasitaiko daug kliūčių, dažnai siūlomi sutvirtinti balneliai.

Palinkimo laipsnis ir aukštis

Priklausomai nuo turimo dviračio tipo, važiavimo ir jaučiamo spaudimo, galima keisti ir dviračio balnelio palinkimo laipsnį bei aukštį. Pavyzdžiui, jei turite problemų su keliais, reiktų pabandyti balnelio nosį palenkti atgal. Jei vargina skausmas nugaros apačioje, balnelio nosį reiktų palenkti žemyn. Tiems, kurie važinėja plentiniais dviračiais, balnelis taisomas aukščiau nei vairas, kad būtų galima greičiau važiuoti.

Balnelį pirkti internetu geriausia tik po to, kai jis išbandomas realybėje. Tai galite padaryti Bikko parduotuvėje Šiauliuose.

Pasidalinkite